Víte to?

Blanka zvyšuje rychlost

21. 9. 2015 20150919142817(1)

Od sobotního zprovoznění Tunelového komplexu Blanka uběhly necelé dva dny a již přichází pro řidiče další dobrá zpráva. V pondělí v 11 hodin se v Blance zvýšila povolená rychlost o 20 km/hod., tedy již na její návrhovou rychlost – 70 km/ hod. Končí tak přechodné období, které měli řidiči na „osahání“ tunelu při klasické padesátce.

„Jak jsem avizoval, k omezení na padesát jsme přistoupili opravdu jen na nejkratší nutnou dobu. Svůj účel toto omezení splnilo, během víkendu si tunelový komplex přijely prohlédnout tisíce řidičů a z hlediska bezpečnosti bylo snížení rychlosti jednoznačně správným rozhodnutím. Nyní jsme ale ve spolupráci s Technickou správou komunikací a policií vyhodnotili, že provoz je plynulý, bez problémů byla i ranní špička, a tak již není důvod rychlost omezovat,“ řekl v pondělí dopoledne náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

20150919142817(2)Tunelový komplex je tvořen třemi samostatnými tunely – Brusnickým, Dejvickým a Bubenečským o celkové délce téměř 6,4 km. Jedná se o výjimečnou stavbu z hlediska rozsahu i technické náročnosti. Tunel splňuje nejpřísnější kritéria a patří k nejvíce bezpečným v Evropě. Tunely tvoří severozápadní část Městského okruhu a propojují křižovatky Malovanka a Pelc-Tyrolka. Trasa okruhu je vedena v celé délce jako směrově rozdělená se samostatným dvou- až třípruhovým tubusem v každém směru.
A pokud máte zájem, tak se můžete podívat na brožurku s názvem: Rádce pro řidiče

20150919142817(3)