Aktuálně

Budoucí podoba Výstaviště v Holešovicích bude vznikat na etapy

23. 11. 2016 vystaviste-holesovice-matejska-poutt-001

Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová spolu s radním pro správu majetku a majetkové podíly Karlem Grabeinem Procházkou a zástupcem společnosti Rozvojové projekty Pavlem Klaškou představila veřejnosti vizi, jak by v budoucnu Výstaviště v Holešovicích mělo vypadat. Hlavním cílem revitalizace je, aby se z Výstaviště stala jedinečná multifunkční zóna celodenní rekreace v centru Prahy, k čemuž má skvělé předpoklady.

„K poslední investici do holešovického Výstaviště došlo v roce 2008 a podle toho to zde dnes i vypadá. Pomineme-li vyhořelé levé křídlo Průmyslového paláce, poskytuje většina budov i veřejných prostor Výstaviště značně tristní pohled. To chceme změnit,“ řekla k současnému stavu primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

tk_05Projekty potřebné ke komplexní revitalizaci Výstaviště byly rozděleny do tří skupin dle jejich náročnosti. „V první fázi se chceme realizovat projekty, které už máme připravené a pomohou nám celý ten prosto zkultivovat a vrátit ho lidem,“ říká primátorka. „Patří mezi ně revitalizace vstupní brány, park soch nebo vodních her, griloviště, bikrosová dráha nebo třeba biotop. U všech jsme přesvědčeni, že se nám je podaří zrealizovat v následujících dvou letech,“ upřesňuje Adriana Krnáčová.

Mezi střednědobé projekty pak patří například rekonstrukce Křižíkovy fontány nebo Lapidária, které se má po úpravách více otevřít veřejnosti. Výhledově pak město počítá i s přestavbou velké sportovní haly nebo výstavbou repliky vyhořelého křídla Průmyslového paláce. To by se ale už v dohledné době mělo dočkat větších úprav. „Rada schválila vypsání architektonické soutěže na zastřešení levého křídla. Chceme, aby ta budova měla důstojnou podobu i do doby, než se začne se stavbou repliky,“ vysvětluje pražský radní Karel Grabein Procházka.

vystaviste-holesovice-matejska-poutt-006V blízkém okolí Výstaviště jsou velmi atraktivní a hojně navštěvovaná místa jako je park Stromovka, zoologická zahrada a další významné instituce například Národní galerie a Akademie výtvarných umění či Planetárium. „Areál Výstaviště má potenciál naplňovat funkce celoměstského významu. Je ale lépe potřeba lépe napojit na Stromovku, kde v letošním roce proběhla celá řada úprav, a také Trojskou kotlinu. Jednoduše řečeno, zkrátka otevřít Výstaviště široké veřejnosti,“ říká pražský radní Karel Grabein Procházka.

V rámci koncepce budoucího využití Výstaviště je počítáno s rozdělením areálu do několika zón, které zpřehlední jeho strukturu zvenčí podle převládajících aktivit. V budoucnu tak bude Výstaviště rozděleno do pěti tematických zón – kultura, open air, zábava, relax a sport. Ty se budou přirozeně prolínat a vytvoří tak multifunkční prostor celoměstského významu.

Zdroj: MHMP

tk_01vystaviste-holesovice-matejska-poutt-003