Aktuálně

Část nového „Áčka“ už má signál i v tunelech

26. 12. 2015 Nádraží Veleslavín - metro linka A 025

V tunelech nové části trasy A (V.A) metra byl spuštěn do zkušebního provozu signál všech tří hlavních mobilních operátorů. Cestující pražskou MHD si tak mohou vychutnat po celé délce trasy Bořislavka – Motol jak volání, tak i datové připojení s vysokorychlostní síť LTE.

„Jedná se důležité vykročení k tomu, aby se mobilní signál stal samozřejmou součástí celého pražského metra a ještě tak zvýšil jeho kvalitu a atraktivitu. Naším cílem musí být, aby MHD nebyla jen levnou, rychlou a ekologickou variantou cestování po Praze, ale nabízela cestujícím i další bonusy, například v tom, že si po cestě budou moci vyřídit své pracovní či soukromé záležitosti,“ řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Spuštění mobilního signálu v prvním zkušebním úseku se dá bez nadsázky považovat za vánoční dárek pro cestující pražskou MHD. Pevně věříme, že se tímto krokem dále zvýší komfort cestování v metropoli. Zároveň doufáme, že se po skončení zkušebního provozu bude signál rozšiřovat i na další úseky metra,“ uvedl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel a předseda představenstva DPP.

Nemocnice Motol metro A 032