Lampárna

Novoroční úklid začne v centru již ve tři ráno

28. 12. 2015 Zdroj foto: facebookový profil ODS Praha 1 a Richard Bureš a jeho tým.

První metaři možná překvapí na Nový rok poslední silvestrovské slavící, Praha je totiž tradičně připravena na brzký novoroční úklid. Na Václavském a Hradčanském náměstí, kde bývají oslavy největší, bude ruční úklid zahájen již ve tři hodiny ráno. Postupně se pak připojí i další lokality.

Jako každý rok připravila Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK), spolu s dodavateli, plán novoročního úklidu centra města po silvestrovských oslavách. Počítá se s nasazením stovky pracovníků, kteří budou zajišťovat ruční čištění a s více než třiceti mechanismy a další technikou, která bude nepořádek a střepy likvidovat strojně.

 

kúk 2015 jaro 3 víkend  003K dispozici bude také dvanáct velkoobjemových kontejnerů na nejfrekventovanějších místech hlavního města Prahy. A to pět kusů na Václavském náměstí, dva na Staroměstském náměstí a dále po jednom na Malostranském náměstí a v ulicích Opletalova, Křížovnická, Havelská a Mostecká. Na pravém břehu Vltavy bude uklizena plocha o výměře 132 712 m2 a na levém břehu pak 40 962 m2.

TSK se zaměří například na úklid Václavského náměstí a přilehlých ulic, pěší zóny v dolní části Václavského náměstí a navazujících komunikací, Staroměstského náměstí, Královské cesty, Karlova mostu, Malostranského náměstí, Nerudovy ulice nebo Hradčanského náměstí.

Oficiální úklid ve zbylých lokalitách odstartuje také ve tři hodiny ráno strojním čištěním a v pět hodin začnou ostatní činnosti, jako dočišťování a podobně.
„Pokud nenapadne sníh, skončí hrubý úklid nejpozději v deset hodin dopoledne a všechny komunikace budou dočištěny maximálně do 17 hodin,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK.
V případě varianty úklidu a zároveň průběžného odvážení sněhu se lhůta na dokončení prodlouží o 48 hodin. „Při této variantě počítáme s  odvážením sněhu na náplavku Na Františku, kde se budou odstraňovat hrubé nečistoty,“ doplnil Pivec.

kúk 2015 jaro 3 víkend  012 úklid komunikací zima tsk 1