Aktuálně

Pomozte Zoo najít děti z fotografie

2. 2. 2017 kopie z 1_zoo praha 25.miliont nvtvnk 21-197528c29v.motyka

V roce 1975 přivítala Zoo Praha svého 25 miliontého návštěvníka. Zoo by jeho i další děti, které navštívily zoologickou zahradu spolu s ním a jsou zachyceny na archivní fotografii, ráda našla a pozvala na slavnostní zahájení letošní hlavní sezóny. Vedení zoo se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při hledání dětí z fotografie. A malé upřesnění – jednalo se o cvičence, kteří do zoo zavítali v rámci Spartakiády.

„Dobu vzniku snímku a plánovaného setkání s jeho aktéry dělí nejen 42 let, ale především 35 000 000 návštěvníků Zoo Praha,“ vysvětluje ředitel zoo Miroslav Bobek a dodává: „Skutečně, letos na jaře přivítáme již 60 000 000. návštěvníka a tuto výjimečnou událost jsme se rozhodli oslavit trochu netradičním způsobem.“

V souvislosti s tímto pátráním spustila Zoo Praha i outdoorovou kampaň, která se nese v duchu poloviny 70. let. „Pojetí kampaně je zcela netradiční, poplatné duchu 70. let a komunistických nástěnek s hobrou a rezavým připínáčkem. Není to však osamělý vystřel do tmy, kampaň doplní retro řada dárkových předmětů,“ doplňuje odborný poradce pro marketing a PR Vít Kahle.

1_zoo praha 25.miliont nvtvnk 21-197528c29v.motykaI zahájení letošní hlavní sezóny, které proběhne v sobotu 25. března 2017, se ponese v retro stylu připomínajícím polovinu 70. let. Navzdory tehdejším podmínkám plánovaného socialistického hospodářství totiž již tehdy dosahovala Zoo Praha, kterou vedl legendární Zdeněk Veselovský, nepřehlédnutelných úspěchů.

Ti, kdo poznají děti z fotografie, se na zoo mohou obracet prostřednictvím e -mailu detizfotografie@zoopraha.cz. Zoo Praha však uvítá i další zajímavé vzpomínky, postřehy, zážitky i případné fotografie z té doby. Všechny nalezené děti z fotografie a „detektivy“, kteří nám je prokazatelně pomohou nalézt, pozve na zahájení hlavní sezony a pět nejzajímavějších příspěvků (vzpomínek, fotografií apod.) odmění roční vstupenkou do Zoo Praha a dalšími cenami.

Zdroj: Zoo Praha