Lampárna

Psi i pejskaři dostali dárek k Vánocům

14. 12. 2015 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na naši redakci se postupně obracejí majitelé psů s dotazem, kdy začne platit vyhláška, která měla omezit pohyb psů po metropoli. Vadilo jim, že se k ní nestačili o letních prázdninách vyjádřit či navrhnout radnicím plochy pro volný pohyb psů. Také řada radnic měla k návrhu výhrady a nespokojena byla i část laické a odborné veřejnosti.

Pro všechny zainteresované máme dobrou zprávu. Vedení hlavního města po vlně kritiky a poukazování na zjevné nesmyslnosti či zbytečná omezení celý proces přípravy vyhlášky nakonec zastavilo. Pejskaři i jejich miláčci tedy mohou být v klidu, ale neměli by zapomínat na „dobré vychování“ i stávající povinnosti, které již mají.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„Celé to opatření považuji za zbytečné, proto jsem na zasedání legislativní komise nechala proces zastavit,“ uvedla v minulém týdnu pro ČTK primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Pohyb psů po metropoli tak nadále bude omezován jen pomocí vyhlášky o ochraně veřejné zeleně (č. 6/2001 Sb. hl. m. Prahy) a některých dalších předpisů (namátkou v MHD třeba přepravní řád a pod). Proč vůbec začala vyhláška vznikat, když byla nyní takto lehce „odstřelena“ primátorka nicméně nevysvětlila. Na původní návrh se můžete podívat zde: antipes vyhláška – návrh

Před prázdninami bylo v metropoli evidováno přes 97 tisíc psů. Nejvíce jich bylo přihlášeno v Praze 4 a 6.

pes psi 001