Lampárna

Rodinný den v pohybu a Den IZS navštívily stovky diváků

21. 9. 2016 rodinny_den_14

Na redakci se obrátila řada čtenářů s dotazem, jak moc zamávalo počasí s dvěma akcemi na pražském Výstavišti, které probíhaly minulou sobotu. Pro nás i pro organizátory bylo jistě milým překvapením, že Rodinný den v pohybu a Den integrovaného záchranného systému si nenechaly ujít stovky návštěvníků a programem je provedl olympijský vítěz, desetibojař Roman Šebrle a moderátor zpravodajství FTV Prima Karel Voříšek.

„Loni se uskutečnil nultý ročník Rodinného dne pro zaměstnance magistrátu jako poděkování za odvedenou práci. Zúčastnila se ho opravdu spousta lidí a přinesl pozitivní ohlasy. Proto jsme se rozhodli uspořádat další vylepšený ročník a udělat z této akce takovou tradici. Vzhledem k tomu, že prioritou úřadu je být otevřenou a transparentní institucí, byla tato událost rovněž otevřená široké veřejnosti,“ řekla k Rodinnému dni v Pohybu náměstkyně primátorky Eva Kislingerová, která přivítala účastníky akce.

rodinny_den_76Tento den byl zaměřen, jak už z názvu vyplývá, na pohyb. Praha je letos Evropským hlavním městem sportu a není to tak dlouho, co jsme žili olympiádou v Riu. Hlavním cílem tohoto rodinného dne tedy bylo ukázat rodinám, jakým způsobem se dá trávit volný čas, a pokusit se je přilákat hravou formou k různým sportovním aktivitám.

Kromě toho mohli návštěvníci zažít i trochu adrenalinu. V tentýž den v těsné blízkosti areálu proběhl i Den integrovaného záchranného systému, kde se představila nejen vozidla, technika a vybavení všech složek IZS a Armády ČR, ale i jejich činnost ve statických i dynamických ukázkách.

„Musím říci, že mě opravdu potěšila i přes nepřízeň počasí vysoká návštěvnost. Cílem tohoto rodinného dne bylo ukázat rodinám, jakým způsobem se dá trávit volný čas, a ty se toho zhostily opravdu se ctí. Děti nadšeně soutěžily a užívaly si celodenní doprovodný program,“ přiblížila Rodinný den v pohybu Kislingerová a ke dni IZS dodala: „Jsem také ráda, že jsem na vlastní oči mohla vidět, nejrůznější dynamické ukázky na Dni IZS, například vyprošťování osob z havarovaného vozidla či zásah služebního psa proti ozbrojenému pachateli“.

Zdroj: MHMP

rodinny_den_57