Víte to?

Tip pro „jablíčkáře“ na malý výlet do centra města

23. 12. 2015 Apple museum kavárna nahled

Apple Museum, první svého druhu nejen v České republice, které bylo nedávno otevřeno v Husově ulici v centru Prahy, bude otevřeno i během Vánoc a na Nový rok. Unikátní expozice představuje nejhodnotnější a nejkomplexnější kolekci počítačů z let 1976 až 2012 a dalších předmětů z produkce společností spojených se jménem Steva JobseApple, Pixar a Next, celkem 472 exponátů. Nechybí mezi nimi legendární Apple Lisa, první Macintosh, školní ročenky z dob studií Steva Jobse a Steva Wozniaka a další vzácné rarity.

Vznik Apple Musea iniciovala Nadace centra Pop Art Gallery s cílem představit veřejnosti prostřednictvím kultovní značky počítačového průmyslu novodobou historii každého z nás – jak rychlý vývoj technologií ovlivňuje náš život, který je s nimi v dobrém i zlém spjatý. Na realizaci se podíleli studenti ČVUT a provází ji řada zajímavých údajů. Například délka instalovaných kabelů dosahuje v součtu 12 tisíc metrů!

Apple museum - křeslo Steve Jobse

Apple museum – křeslo Steve Jobse

Apple Museum sídlí v zrekonstruovaném měšťanském domě na nároží Husovy a Karlovy ulice (tedy přímo na Královské cestě). V přízemí je umístěna stylová kavárna a vegan raw bistro s jídly a nápoji, které měl v oblibě i Steve Jobs. Kromě občerstvení jsou připraveny i tablety pro zpříjemnění a ukrácení času. Děti jsou zvány do zábavné interaktivní místnosti. V podzemí budovy, v zachovalých románských sklepích ze 14. století, bude v průběhu následujícího měsíce otevřena pop artová galerie, která se bude věnovat především českým představitelům tohoto uměleckého stylu 50. let.

Apple museum Mac 1984 nahledOtevírací doba během svátků
24. 12.
– 10 – 15 hod.
25. 12.
– 10 – 22 hod.
31. 12.
– 10 – 15 hod.
1. 1. –
12 – 22 hod.
Ostatní dny – 10 – 22 hod.

Více informací najdete na www.applemuseum.com a jen pro info ceny vstupenek: dospělí 300, studenti 220 a děti 140 korun.