Aktuálně

Ústav pro péči matku a dítě dostal od města 27 nových lůžek

11. 1. 2017 cedule_fortna

Rada hlavního města Prahy v polovině roku 2016 schválila na návrh radního pro zdravotnictví a bytovou politiku Radka Lacka účelovou investiční dotaci pro Ústav pro péči o matku a dítě na pořízení celkem 27 nových polohovacích postelí pro pacientky v oddělení šestinedělí. Radní Lacko ve středu 11. ledna 2016 lůžka oficiálně předal vedení ústavu.

Celková výše dotace poskytnutá hlavním městem Prahou činí 1 024 200 Kč, 31 189 korun platil Ústav pro péči o matku a dítě (ÚPMD) ze svého rozpočtu. Jedná se o lůžka typu Eleganza 1 s pasivními antidekubitními matracemi a příslušenstvím (infuzní stojan, hrazda napřimovací a plastová rukojeť). Tato lůžka jsou zaměřena především na bezpečnost a komfort jak pacientky, tak sestry či dalšího obsluhujícího personálu.

Podolí - LackoVšechny poskytnuté prostředky jdou na vybavení, o které nemocnice samy požádaly. Mám tedy jistotu, že přispějí ke zlepšení péče o pacienty i k usnadnění práce lékařů, sester i dalších pracovníků. Těší mě, že hlavní město mohlo pomoci alespoň tímto způsobem,“ uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lacko.

„ÚPMD si velice váží poskytnuté dotace, vzhledem k tomu, že předchozí vybavení bylo pořízeno na počátku 70. let a bylo jak morálně, tak i fyzicky velmi opotřebeno a již neodpovídalo současným moderním trendům při poskytování zdravotní péče o pacientky,“ doplnil ředitel ÚPMD Jaroslav Feyereisl.

Ústav pro péči o matku a dítě v Praze je zdravotnickým zařízením s více než stoletou tradicí poskytující komplexní a vysoce specializovanou péčí o ženu, lidský plod a novorozence. Současně představuje největší porodnické pracoviště u nás, je akreditován jako perinatologické centrum se spádovou působností pro celou Českou republiku a je jediným spolupracujícím centrem WHO pro perinatální medicínu v ČR a střední Evropě.

Zdroj: MHMP

porodnice_z_Vyšehradu