Lampárna

Veřejné osvětlení nezhasne ani po Silvestru

22. 12. 2015 DSC02162

Pouliční lampy a další světelná infrastruktura hlavního města bude i v roce 2016 svítit vesele dál. To je v kostce odpověď na řadu dotazů čtenářů, kteří se ptali, jak je to vlastně s veřejným osvětlením, když slyšeli, že město nemá na další svícení smlouvu.

Na druhou stranu je třeba přiznat, že problém se smlouvou, tedy tou dlouhodobou, na provoz osvětlení pro metropoli stále trvá. Rada hl. m. Prahy proto na svém mimořádném zasedání 18. prosince 2015 rozhodla o prodloužení smlouvy se společností ELTODO – CITELUM s.r.o. na správu, údržbu a provoz veřejného osvětlení do 31. 12. 2016 formou jednacího řízení bez uveřejnění. Hodnota veřejné zakázky činí něco málo přes 161milionů korun bez DPH.

Libor Hadrava výška smallDruh zadávacího řízení byl zvolen z důvodu krajní naléhavosti případu, kterou hlavní město jako zadavatel svým jednáním nezpůsobilo a ani jí nemohlo předvídat. Z časových důvodů také není možné zadat veřejnou zakázku v jiném druhu zadávacího řízení.

„Řádné výběrové řízení bylo zahájeno 4. června 2013 a dosud nebylo ukončeno. Momentálně čekáme na výsledek přezkumu Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže,“ upřesnil radní Libor Hadrava.
Tehdy Praha poptávala v otevřeném řízení zakázku „Zajištění správy, provozu a údržby veřejného osvětlení a souvisejících zařízení na území hlavního města Prahy“ na období od počátku ledna 2014 až konce prosince 2023 s odhadovanou cenou asi 1,81 miliardy korun. Výsledky výběrového řízení na tento zajímavý desetiletý kšeft ale byly napadeny a dodnes není problém uzavřen.

Nerudova ulice zima déšť noc 005