Aktuálně

Vozítkům segway v centru Prahy už opravdu zvoní hrana

25. 11. 2016 znacka-segway-ne-sirka

Technická správa komunikací hl. města Prahy (TSK) začala v pátek 25. listopadu 2016 osazovat dopravní značení, které zakazuje vjezd osobních přepravníků tzv. Segway. Jedná se celkem o 610 nových zónových značek ve 250 lokalitách na území městských částí Prahy 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 a 8. Celkem by instalace svislého dopravního značení (DZ) měla trvat zhruba čtrnáct dní. Instalovat se budou zónové značky IZ8a a IZ8b se symbolem B30a – „Zákaz vjezdu osobních přepravníků“.

dzsegway„Schválení Nařízení Radou hl. m. Prahy ze dne 19. července 2016, které vjezd vozítek Segway zakazuje, bylo teprve prvním krokem a nyní začínáme stavět potřebné dopravní značení,“ uvedl náměstek pro dopravu a sport Petr Dolínek a dodává: „na základě žádostí dalších městských částí se oblast rozšířila, a proto bylo nutné připravit rozsáhlý projekt, kde je přesně řešena každá hraniční ulice a umístění každé dopravní značky. Jsme už tak doslova na dosah cíle, kterým je konec ohrožování chodců těmito vozítky.“
Osazování značek uvítali také představitelé Prahy1, kteří se v celé věci dlouho a intenzivně angažovali – radní Ivan Solil a místostarosta Richard Bureš.

segway-stop-znacka-003TSK, na základě pokynu RFD MHMP ze dne 27. července 2016, začala zpracovávat projekt k osazení DZ a projektantem byla spol. SATRA. Vzhledem k velikosti území se uvažovalo o dočasném osazení přenosného dopravního značení na nejfrekventovanějších místech, a to zejména na území MČ Prahy 1 a 7. Z důvodu možných technických problémům, které by toto řešení mohlo přinést, s tímto návrhem odbor dopravy MČ Prahy 1 nesouhlasil a čekalo se na dokončení velkého projektu, který byl projektantem předán 16. října 2016 na TSK.

Odbor dopravních agend (ODA) MHMP, který schvaluje opatření obecné povahy (OOP) – stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích, jako příslušný silniční správní úřad, obdržel dne 19. září 2016 žádost a kompletní projektovou dokumentaci od TSK. Zveřejnil ji dle zákona dne 5. října 2016 a v zákonné lhůtě 45 dnů přišly čtyři připomínky. OOP bylo vydáno dne 24. 11. 2016.

Zdroj: TSK