Touláme se

Zajděte na Štědrý den na „skoropůlnoční“ na Václavák

22. 12. 2015 vv 2013 mše - 002

Ve čtvrtek 24. prosince 2015 – na Štědrý den – proběhne již pátým rokem Štědrovečerní bohoslužba přímo pod širým nebem v horní části Václavského náměstí, na malém pódiu v rámci akce Václavské Vánoce 2015. Pražanům i návštěvníkům metropole se tak nabízí jedinečná možnost, kdy mohou zavítat na jedno z našich nejznámějších náměstí se svou rodinou a užít si netradiční sváteční atmosféry.

Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem na Václavském náměstí – konkrétně naproti paláci Fénix – začíná ve 22 hodin a bude ji sloužit farář Antonín Klaret Dąbrowski z Řádu menších bratří Františkánů v doprovodu hudebního dua – dudů a basy. V letech minulých se bohoslužby účastnilo 200 – 300 lidí, převážně Pražanů.

vv 2013 mše - 001Příchozí dostanou od organizátorů zpěvníky a budou si tak moci společně zazpívat nejoblíbenější vánoční koledy jako jsou: Půjdem spolu do Betléma, Nesem Vám noviny a mnoho dalších. Bohoslužbu pořádá již tradičně Sdružení Nového Města pražského z.s. ve spolupráci se zmíněným řádem Františkánů.

Návštěvníci si kromě zážitku mohou domů odnést i plamínek Betlémského světla v lucerně, kterou je možné zakoupit si přímo na místě. Betlémské světlo je na náměstí k dispozici již od soboty 19. prosince 2015 v lucerně u stromečku u podia v době od 10 do 22 hodin.

vv zvadlo mšeHlavním cílem Sdružení Nového Města pražského, z. s., je komplexní rozvoj lokality Václavského náměstí, včetně vymýcení všech nešvarů a negativních jevů, s cílem navrátit na Václavské náměstí život a přirozený ruch. Tohoto cíle chce sdružení dosáhnout zejména spojením sil podnikatelských subjektů z Václavského náměstí a okolí a jejich kooperaci s úřady a ostatními organizacemi. Členy sdružení jsou místní rezidenti a podnikatelské subjekty, které provozují paláce; obchody; restaurace; hotely a další podniky na Václavském náměstí a v jeho přilehlém okolí. Sdružení funguje jako nezisková organizace, bylo založeno v roce 2004.