Aktuálně

Na rozsvícení Vánočního stromu se můžete přijít podívat každý den

1. 12. 2015 DSC09918

Poté, co vedení města zrušilo sobotní slavnostní rozsvícení Vánočního stromu na Staroměstském náměstí v Praze, mají obyvatelé metropole i její návštěvníci nově možnost jej spatřit na vlastní oči nejen o víkendech, ale každý den až do konce Vánočních trhů.

I přes zrušenou slávu vyrazilo na Staroměstské náměstí v sobotu 28. listopadu 2015 na pátou odpolední mnoho lidí, kteří věděli, že strom se rozsvěcet bude, ale nebyl jasný okamžik, kdy se tak poprvé stane. Ten nastal v 17:30 a až do pozdní noci se strom rozsvítil ještě několikrát. Podobně to pak probíhalo i v neděli.

Tento postup organizátorů přímo na náměstí, lemovaném policisty a strážníky, ocenila podle našeho zjišťování drtivá většina přítomných. Jelikož nebylo na náměstí tak narváno, bylo zde vidět i řadu rodinek s kočárky a také pár invalidních vozíků či lidí s berlemi a hůlkami.

DSC09919„Jsem tady jen se dvěma většími dětmi a nejmenší zůstal doma s babičkou,“ řekla nám paní Veronika z Prahy 10. „Když se to rozsvícení rozprostře do více termínů, tak nebudu mít strach sem vzít i malého, který to nyní obrečel a vyrazíme i se sousedkou a jejími dětmi. Škoda, je to je jen o víkendech,“ dodala paní Veronika.

No, a pro ni a další maminky, tatínky, jejich děti, ale i pro důchodce a hůře se pohybující osoby přichází dnes dobrá zpráva. Světelnou show při rozsvěcení Vánočního stromu na Staroměstském náměstí pustí organizátor trhů, společnost Taiko, každý den. V průběhu celého adventu tak mohou návštěvníci trhů sledovat po setmění téměř tříminutovou animaci rozsvěcení stromu na hudbu Antonína Dvořáka Z kytice písní slovanských – Furiant. Celkem to bude 240x!

Víkendové zahájení trhů v centru Prahy patřilo mezi nejklidnější v posledním desetiletí. Myšlenku každodenního rozsvícení iniciovali zástupci vedení města spolu s organizátorem trhů a po dohodě s Městskou policií a Policií ČR.

DSC09925„Vzhledem k pozitivním ohlasům, které se k nám po víkendovém začátku trhů na Staroměstském a Václavském náměstí dostaly, jsme se rozhodli, že strom budeme rozsvěcet nejen o víkendech, ale také každý všední den, a to až do 6. ledna 2016. Světelnou show, která rozbliká tisíce led diodových žárovek, tak uvidí všichni zájemci,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, organizátora Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze 2015.

Rozsvěcení stromu se bude konat každý den šestkrát vždy v době od 16 do 22 hodin.

Aktuální podrobnosti o Vánočních trzích na Staroměstském a Václavském náměstí najdete průběžně na www.trhypraha.cz . Další informace o trzích pak najdete v našich starších článcích 1 2 3 .

A na to, jak vypadalo to „druhé první“ letošní rozsvícení Vánočního stromu se podívejte v následujícím videu, pod kterým je pak malá procházka Prahou a také loňské a předloňské záběry z rozsvícení.