Aktuálně

V neděli vyráží po roce opět silniční běh Běchovice – Praha

25. 9. 2015 běh běchovice praha  001

V neděli 27. září 2015 vyrazí borci na již 119. ročník druhého nejstaršího běžeckého závodu na světě, který se pořádá bez přerušení. Ano, opět po roce se od „kilometrovníku 13“ v pražských Běchovicích vydávají muži a ženy v rámci oficiálního mistrovství České republiky mužů a žen v silničním na 10km trať, která je dovede až na křižovatku ulic Koněvova a Za Žižkovskou vozovnou v Praze 3.

V rámci běhu musejí motoristé počítat s omezeními. Prakticky absolutní zákaz vjezdu tedy čekejte od 08:00 do 13:30 hod. v ulicích Českobrodská a Koněvova v úseku mezi Běchovicemi (křiž. Českobrodská x Mladých Běchovic) a Žižkovem (křiž. Koněvova x Na hlídce) a to ve směru do centra.

běh běchovice praha  005Pokud tedy pojedete po Pražském okruhu či Štěrboholské spojce, tak počítejte s tím, že ve směru do centra v Běchovicích nesjedete. Motoristé, mířící na Prahu od Úval, Újezdu či vzdáleněji od Kolína to budou mít také těžké. Kdyby byl dokončen v této části Prahy již celý Pražský okruh (R1 – stavba SOKP 511) a přiléhající Štěrboholská radiála (R12 – část Běchovice – Úvaly), byla by situace výrazně jednodušší…
Doporučená objížďka pro motoristy z dílny magistrátu je vyznačena po trase: Pod Krejcárkem, Novovysočanská, K Žižkovu, Poděbradská, Chlumecká, Pražský okruh, sjezd k OD IKEA, „malá“ Chlumecká, kruhový objezd OD IKEA, „malá“ Chlumecká, dálnice D 11.
Přejezdy kolmo přes Českobrodskou a Koněvovu budou také omezeny a řízeny městskou i státní policií. Tak se za volantem raději celé trase velkým obloukem vyhněte!

běh běchovice praha  004Průjezd autobusů MHD bude v době běhu krátkodobě omezen také ve směru do centra.
DPP nicméně pro cestující v MHD připravuje pro období přibližně od 9:00 hodin do 10:30 hodin mírné posílení provozu autobusových linek číslo 109 (v úseku Palmovka – Běchovice), 163 (v úseku Depo Hostivař – Běchovice), 250 a 261 (obě v úseku Černý Most – Běchovice).

No, a kdo by měl zájem si zaběhat, tak letos je stanoven limit na počet startujících, který byl oproti minulému roku navýšen na magických 3333 běžců. Podrobnosti a novinky najdete na novém webu pořadatele ZDE či na jeho facebooku .

běh běchovice praha  002běh běchovice praha  003