Aktuálně

Art Safari v Praze – Řeporyjích: festival současného umění s programem pro celou rodinu

12. 6. 2015 art safarit 004

Tradice oblíbených Art Safari s výstavou současného vizuálního umění, bohatým doprovodným programem a dobrým jídlem pokračuje. 15. ročník Art Safari s pořadovým číslem 29 se v Praze – Řeporyjích koná o víkendu 13. a 14. června 2015. Tentokrát se uskuteční v Zahradě Bubec, na pozemku bývalého zahradnictví v Tělovýchovné ulici, na němž by v budoucnu mělo vzniknout dětské hřiště a sochařský park pro veřejnost.

Celá akce začíná netradičně v sobotu 13. června již ve 13:15 na Smíchovském nádraží, kde návštěvníci Art Safari 29 nastoupí do vlaku směr Řeporyje a zažijí cestu s Lovci mamutů. Tento nevšední divadelní projekt bude pokračovat v Řeporyjích na nádraží a vyvrcholí v Zahradě Bubec. Pořadatelem Art Safari je obecně prospěšná společnost  Bubec.

art safarit 001 art safarit 002 art safarit 003Slavnostní vernisáž je na programu v sobotu 13. června v 16:00 a jisté je, že k vidění bude řada pozoruhodných děl. Součástí víkendového doprovodného programu Art Safari 29 bude nejen sobotní performance Lovci mamutů „ma-ka ua hatapa“ zpracovaná volně podle Eduarda Štorcha Janem Lepšíkem a Tomášem Bambuškem, ale také výtvarná dílna pro děti Anny Irmanovové, promítání filmu, přírodovědná vycházka, koncert a divadlo. Hosté: hráč na flétny shakuhachi Vlastislav Janoušek, zvukové divadlo Radio Laputa – Handa Gote – Martin Janíček, Tomáš Procházka, Robert Smolík a divadlo JACK s představením Posvícení v Hudlicích.

Aktuální informace o programu Art Safari 29: www.bubec.cz

art safarit 005 art safarit 006