Víte to?

Botanická zahrada připravuje pro návštěvníky příjemné novinky

29. 7. 2016 Foto 1

Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Eva Kislingerová při své včerejší návštěvě Botanické zahrady hl. m. Prahy vyjádřila osobní podporu projektům jejího dalšího rozvoje. Nejblíže dokončení je pěstební zázemí u skleníku Fata Morgana. Náklady se zde pohybují okolo 100 milionů korun.

V areálu Západ byl doposud v roce 2004 vybudován tropický skleník Fara Morgana a první etapa pěstebního zázemí s garážemi, skladovými a kancelářskými místnostmi, které v současné době slouží jako ředitelství a administrativní budova. Chystá se stavba vstupního objektu, který bude obsluhovat především návštěvníky přicházející ve směru od severního výstupu ZOO Praha, dále zde bude restaurace a zahradní úpravy včetně sítě cest, zajišťující důstojný přístup ke skleníku Fata Morgana. „Rozvoj Botanické zahrady určitě podpořím. Jedná se o krásný areál s  nádhernými výhledy na Prahu. Pokud obyvatelé hledají místo k odpočinku, mohu Botanickou zahradu vřele doporučit,“ uvedla náměstkyně Eva Kislingerová.

náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Eva Kislingerová 101Ve fázi přípravy projektové dokumentace je také vybudování severního vstupu do zahrady. Ten by přispěl především k odlehčení dopravy na území  městské části Praha – Troja, která je velmi zatěžována návštěvníky ZOO Praha, Botanické zahrady Praha, Trojského zámku a dalších míst. „Vybudování severního vstupu umožní snadné dopravní spojení ze stanice metra C Kobylisy. Součástí vstupního objektu by měly být pokladny, návštěvnické centrum s přednáškovým sálem, subtropický skleník, ředitelství, odborná knihovna se studovnou, herbář sbírkových rostlin, prodejna suvenýrů a pěstebních přebytků a restaurace,“ upřesnila náměstkyně Kislingerová. Botanická zahrada by tento projekt ráda měla ve stavu stavební připravenosti do konce roku 2017. Očekávané náklady na tuto investici dosahují výše asi 250 milionů korun.

Zdroj: MHMP