Pražské recepty

Bramborové knedlíčky cannabis

25. 9. 2016 Sto šestý díl seriálu o knedlících: Bramborové knedlíčky cannabis (s konopným semínkem)



Brambory, krupička, vejce, loupané konopné semínko, sůl.

Uvařené brambory necháme dobře vychladnout. Nastrouháme najemno, přidáme krupičku, vejce, sůl. Dobře promícháme a zpracujeme těsto. Vytvarujeme kuličky o velikosti ping-pongového míčku, ty obalíme v konopném semínku a neprodleně vaříme v páře (cca 15 minut).



Po uvaření ihned podáváme. Na ilustrační fotografii s králičí roládou a se špenátem.



Poznámka pro milovníky marihuany: konopné semínko pro potravinářské účely je skvělá potravina s vysokým obsahem pro zdraví důležitých látek, ale neobsahuje THC. Takže tento knedlík Vás asi neuspokojí

Nekonečný knedlíkový seriál pokračuje. „Česká klasika s knedlíky Láznička“ nám doporučila zajímavý recept. Konopné semínko pro potravinářské účely je skvělá potravina s vysokým obsahem pro zdraví důležitých látek, ale neobsahuje THC. Takže tento knedlík asi příliš neuspokojí milovníky trávy…

Ingredience:
– brambory
– krupička
– vejce
– loupané konopné semínko
– sůl

 

Příprava:
Uvařené brambory
necháme dobře vychladnout. Nastrouháme najemno, přidáme krupičku, vejce, sůl. Dobře promícháme a zpracujeme těsto. Vytvarujeme kuličky o velikosti ping-pongového míčku, ty obalíme v konopném semínku a neprodleně vaříme v páře (cca 15 minut). Po uvaření ihned podáváme.
Na ilustrační fotografii jsou Bramborové knedlíčky cannabis s králičí roládou a se špenátem.

knedlíky láznička logoA proč stále „jedeme“ v knedlících“?
Delší dobu jsme přemýšleli, čím obohatit naši rubriku Pražské recepty, až na nás na facebooku jednou vykoukly knedlíky. V zemích Koruny české jsou knedlíky „všech druhů a barev pleti“ již po staletí fenoménem, který dokáže ocenit snad každý mlsný jazýček. Po dohodě s pražskou firmou Knedlíky Láznička jsme se proto rozhodli, že tuto typickou přílohu a někdy i samostatnou krmi s troškou zdravé národní hrdosti patřičně podpoříme.
Mottem zmíněné firmy je: „Povýšili jsme knedlíky na umění“ a my věříme, že z nekonečného seriálu si každý ze čtenářů vybere ten svůj recept. Jistě tomu napomůže i fakt, že mnohé z receptů jsou čtenářské.