Touláme se

Čerti na Čertovce i na palubě lodí

2. 12. 2016 certi-na-certovce-i-na-vode

Společnost Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem pražských pověstí a strašidel připravila na předvečer svátku sv. Mikuláše (pondělí 5. 12. 2016) již tradiční čertovské plavby pro děti a jejich rodiče. Vltavské břehy zaplní čertovská cháska, ale paluby lodí Pražských Benátek budou bezpečné!

Pro velký zájem veřejnosti se letos konají rovnou dva různé typy plaveb:
Čerti na Čertovce – plavby na celodřevěných lodích typu Vodouch do Čertovky. První loď vyplouvá v 17:00 z podzemního přístaviště Judita (Křižovnické náměstí č. 3). Při třicetiminutové plavbě na Vás čerti z břehů vychrlí strašidelné pověsti a příběhy plné ohně. Na řece se potkáte i se samotným Mikulášem, který hodné děti náležitě odmění.
Čerti na palubě – plavby na Salónní rychlolodi Nepomuk – nejstarší osobní lodi v Praze. Salónní rychloloď Nepomuk vypluje poprvé v 16 hodin. Plavba na lodi, jejíž dvoutaktní dieselový motor tepe v rytmu lidského srdce, je sama o sobě velkým zážitkem, který bude zejména pro děti umocněn přítomností Mikuláše.

certi-na-certovce-i-na-vode-02Čerti na Čertovce i na palubě lodí

Na obě akce je nutná rezervace na stránkách www.muzeumkarlovamostu.cz, případně je možné zakoupit lístek přímo na místě v den konání od 16:30. Počet míst je omezen!
Muzeum Karlova mostu bude po dobu akce otevřeno za symbolických 20 Kč. Návštěvníci mohou shlédnout výstavu Tradičně netradiční betlémy. Těšit se mohou nejenom na slaměný a rybí betlém v nadživotní velikosti.