Aktuálně

Červený kohout si vybral další neopatrnou oběť

3. 2. 2017 Požár bytu v ulici V Domově 02

Požár bytu v ulici V Domově v Praze 3 byl nahlášený na operační středisko hasičů krátce po půlnoci na čtvrtek. Na místo vyrazili hasiči ze tří profesionálních stanic – centrály, Holešovic a Strašnic. Jednalo se o požár bytu v plném rozsahu ve druhém patře obytného domu.

Z domu bylo evakuováno 37 osob, z toho bylo 15 lidí přímo zachráněno příslušníky složek IZS. Pro evakuované byl na místě připravený autobus Dopravního podniku hl. m. Prahy. Požár bytu si bohužel vybral svou oběť. Hasiči našli na místě osobu, která nejevila známky života.

Hasiči pracovali v dýchací technice. K případu vyjeli i chemici z Petřin, aby zasahujícím hasičům vyměnili vydýchané lahve. Násilný vstup na půdu a prohlídka střechy ukázaly, že fotovoltaické panely nebyly požárem zasaženy. Došlo však ke zničení všeho vybavení bytové jednotky, včetně poškození omítky a rozvodů. Zplodiny hoření, které byly odvětrány pomocí přetlakové ventilace, očadily chodbu domu. Kdyby hasiči nezasáhli včas, mohlo dojít k rozšíření požáru i na konstrukci střechy. Požár bytu v plném rozsahu byl pod kontrolou krátce před jednou hodinou ranní. V bytě byla nalezena osoba, která požár nepřežila. Příčinou vzniku požáru byla podle ranního došetření nedbalost uživatele bytu při používání otevřeného ohně, pravděpodobně kouření. Škoda, způsobená požárem se vyšplhala na 1 500 000 Kč.

Zdroj: HZS HMP

Požár bytu v ulici V Domově 01