Aktuálně

Cvičení záloh poslouží i Praze

18. 4. 2016 cvičení záloh ačr 002

Ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá probíhá v těchto dnech poslední z řady vojenských cvičení jednotek Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR Hradba 2016. S jeho účastníky se v areálu kasáren gen. Píky před odjezdem rozloučil také radní hl. m. Prahy Libor Hadrava, který v městské radě odpovídá za oblast bezpečnosti a kriminality.

„Na vojenské cvičení bylo povoláno 99 příslušníků pěší roty AZ a jsou to lidé, se kterými počítá i Praha v případě potřeby a řešení krizových situací. Proto jsem jim jménem města přišel popřát  úspěch a poděkovat za to, že svůj čas věnují  službě svým spoluobčanům“, řekl  radní Hadrava.

Cílem cvičení je prověřit připravenost vojáků aktivní zálohy k plnění úkolů při operačním nasazení a k vyčlenění sil a prostředků pro plnění úkolů Policie České republiky. Cvičení také  prověří vojáky při střežení objektů důležitých pro obranu státu a při ochraně úseků státních hranic. Dále příprav zahrnuje vševojskovou příprava, v níž  je zahrnuta topografie, střelecká příprava, chemická příprava, zdravotní příprava, taktická příprava a ženijní příprava jednotek. Jednotkám aktivní zálohy budou během cvičení poskytovat součinnost i profesionální útvary AČR.  Cvičení potrvá od 14.  do  22. dubna 2016.

Zdroj: MHMP

cvičení záloh ačr 001