Touláme se

Cyklohráček zve do železničního muzea ve Zlonicích

29. 10. 2015 zlonice 01

Výletní dětský vlak Cyklohráček zakončí letošní sezonu v sobotu 31. října 2015 speciální prodlouženou jízdou do Zlonic k železničnímu muzeu, kde se bude nad rámec stálé expozice konat výstava historických automobilů.

Odjezd Cyklohráčku z Masarykova nádraží bude ve 13:18 hod., odjezd ze Zlonic zpátky pak v 16:59 hod. Muzeum se nachází cca 10 – 15 minut pěšky od Železniční stanice. Do vlaku bude zařazen také posilový vůz. Organizátoři přesto prosí větší skupiny, aby se dopředu ohlásily na email [email protected] .

Na návštěvu muzea ve Zlonicích budou mezi příjezdem a odjezdem Cyklohráčku dvě hodiny. Cestující z Cyklohráčku dostanou 31. října 2015 odpoledne slevu na vstupném do muzea. Dospělí zaplatí jen 40 korun a děti 20 korun. Děti do šesti let mají vstup do muzea zdarma.

zlonice 02Železniční muzeum ve Zlonicích nabídne:

– unikátní sbírku cukrovarských lokomotiv
– historickou vlečku s nákladními vozy
– svezení na úzkorozchodné průmyslové dráze
– model zastávky s nákladištěm
– expozice zabezpečovací techniky a návěstidel
– prostory představující přepravu cestujících a zavazadel v minulosti
– výstavu hasičských stříkaček a zemědělské techniky
– upomínkové předměty, drobné občerstvení

Co zažijete v Cyklohráčku

Pro nejmenší je ve vlaku dětský koutek s hrami, knížkami, stavebnicemi i vláčkodráhou, ti větší můžou cestou uspořádat třeba turnaj v Člověče, nezlob se, dámě, kartách i piškvorkách, kreslit křídami nebo skládat obří molitanovou stavebnici. O všechny hry se na palubě starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti také dárky na památku.

Rekordní zájem cestujících

Právě končící sezona je druhou sezonou, kdy jezdí Cyklohráček z Prahy do Slaného. Loni svezl 10 809 cestujících a přepravil 1169 jízdních kol, čímž počet cestujících na této trase zdvojnásobil. Letos je o Cyklohráček zájem ještě větší a počet cestujících už překročil 12,5 tisíce.

a4_letak_cyklohracek_vylet_zlonice