Víte to?

Divadelní tip z Violy: Příběhy ze Starého zákona, Malý Princ a Století hitů

23. 3. 2017 Divadlo Viola Století hitů Jan Meduna Berenika Kohoutová foto Viktor Kronbauer 5480 nahled

Není mnoho příjemnějších způsobů, jak završit svěží jarní den, než si dopřát intenzivní kulturní zážitek. Oblíbené Divadlo Viola na Národní třídě v centru Prahy v pondělí 3. dubna 2017 od 20:00 uvádí Příběhy ze Starého zákona II.

Příběh Mojžíšův, Davida a Goliáše, Šalamounův, Jonášův a další s humorem sobě vlastním vyprávějí Josef Somr a Barbora Munzarová. Mistrovskou interpretaci textů Ivana Olbrachta dokreslují tóny violoncella, na které hraje Andrea Rattayová nebo Livie Kolmanová.

V úterý 4. dubna 2017 od 20:00 následuje Malý Princ – večer vyprávění z legendární knihy a čtení dopisů Antoina de Saint Exupéryho, na který zvou herci Daniela Kolářová a Tomáš Pavelka. Malý princ je jednou z nejznámějších knih světa — má motto: Všichni dospělí byli nejdříve dětmi (ale málokdo se na to pamatuje). Malý princ je pohádkovou alegorií o přátelství, moudrosti, životě a smrti. Klíčem k tajemství moudrosti jeho autora, Antoina de Saint Exupéryho, může být i korespondence mezi jím a jeho matkou, které je věnovaná část představení.

Berenika Kohoutová, Jan Meduna a Jaromír Meduna budou na jevišti Violy tančit, zpívat a kabaretně dovádět v pátek 7. dubna 2017 od 20:00 v představení Století hitů. Čím voněla doba? Jaké verše se špitaly dámám do ouška či hřímaly na pódiích? Jaké písně se hrály k poslechu i k tanci? To prozradí rozverný kabaret, v němž se míchá všehochuť veršů, tónů a dobových zajímavostí od Vrchlického po Žáčka a od Lehára po Kollera.

Zdroj: www.divadloviola.cz

Divadlo Viola Malý princ Dana Kolářová Divadlo Viola Malý princ Tomáš Pavelka DIvadlo Viola Příběhy ze Starého zákona II Josef Somr 5892