Aktuálně

Dobrovolní hasiči si polepšili o dvě cisterny

5. 12. 2016 predani-cisteren-2

Z podnětu radního pro bezpečnost Libora Hadravy schválila Praha, v rámci obnovy vozového parku a technického vybavení Sboru dobrovolných hasičů, nákup dvou cisternových vozů pro Sbory dobrovolných hasičů na území městských částí Březiněves a Běchovice. Ty byly hasičům slavnostně předány na konci listopadu před budovou pražské radnice na Mariánském náměstí.

„Návrh, který jsem prosadil, podporuje obnovu vozového parku a technického vybavení Sboru dobrovolných hasičů. Je součástí širšího plánu zahrnujícího i  rekonstrukci a výstavbu hasičských zbrojnic, a to na celém území hlavního města Prahy. Výsledky podpory dobrovolných hasičů jsou nesporným přínosem pro zajištění bezpečí města a jeho občanů. Jednotky obou sborů totiž operují na celém území metropole. Speciálně upravené vozy, které jsme dnes předali, jsou navíc určeny nejenom pro hašení  požárů, ale umožňují eliminovat i průmyslové havárie a další závažné nehody,“ uvedl radní Hadrava.

predani-cisterenObě cisterny jsou konstruovány jako cisternové automobilové stříkačka CAS 30 SCANIA (typové označení 9000/540/S2R) a jedná se o plně vybavené hasičská vozidla. Jejich standartní výbava pro nejčastější zásahy zahrnuje dýchací techniku, úhlovou brusku motorové pily a z hasící techniky jsou vybavena čerpadlem RUBERG a vysokotlakovým proudem. Každé z vozidel váží celkem 25,5 tuny. Jsou tedy zařazena do nejtěžší hmotnostní kategorie hasičských vozidel. Jako plnohodnotně vybavené požární vozy významným způsobem přispějí ke zkrácení dojezdových časů požárů. Hasiči v Březiněvsi dostávají novou cisternu po téměř čtyřiceti letech a byla vyrobena podle jejich konkrétních požadavků.

zdroj: MHMP