Víte to?

Korunovační bude od soboty opět průjezdná

7. 12. 2016 korunovacni-most-oprava-rekonstrukce-uzavirka-005

Od 5. července 2016 probíhá v Korunovační ulici kompletní rekonstrukce mostu a přilehlých komunikací. Jedná se o velmi koordinačně náročnou stavbu, neboť v dané lokalitě působí řada správců poduličních sítí. Mimo Technické správy komunikací hl. m. Prahy se jedná například o Pražskou plynárenskou, Pražskou Vodohospodářskou Společnost, anebo Pražskou teplárenskou. Doprava se na komunikaci vrátí již tuto sobotu, kompletní práce by pak zhotovitelé měli ukončit nejdéle do 20. prosince 2016.

korunovacni-most-oprava-rekonstrukce-uzavirka-002„Plním slib, který jsem dal Pražanům. Korunovační ulici otevřeme v předstihu, a to v režimu předčasného užívání, nejdéle do sobotního rána 10. prosince 2016. Přesnou hodinu otevření ale budeme schopni sdělit až v pátek, kdy bude obnoveno vodorovné dopravní značení a dodavatel začne demontovat dočasné značení,“ uvedl náměstek pro dopravu a sport Petr Dolínek a dodal: „Otevřením Korunovační ulice ulevíme zejména dopravní situaci v Praze 6, tím zde ale práce nekončí. Některá dopravní opatření, která se uplatnila v průběhu rekonstrukce, se osvědčila, proto nyní prověříme jejich smysluplnost i za normálního provozu. Velice děkuji všem Pražanům za jejich trpělivost. Také bych chtěl poděkovat všem zhotovitelům, kteří udělali maximum pro zkrácení výstavby tak, že neutrpěla kvalita provedené práce.“

Rekonstrukce mostu byla navržena takovým způsobem, aby umožnila v budoucnu realizovat dvoukolejnou trať Praha – Kladno. Nový silniční most se skládá z jednoho pole, který převádí městskou komunikaci (MS 12,5/50) přes Buštěhradskou dráhu. Nosná konstrukce je tvořena deseti předpjatými nosníky, které jsou spřaženy s železobetonovou deskou.

Zdroj: MHMP, foto redakce

korunovacni-most-oprava-rekonstrukce-uzavirka-004