Víte to?

Jaké krátkodobé výluky v provozu tramvají nás čekají v prosinci 2015

2. 12. 2015 14 - Palackého křižovatka

Závěr letošního roku bude ve znamení utichání i krátkodobých výluk v provozu tramvají. Ty opravdu neodkladné jsou situovány především do víkendů, takže vám maximálně drobně zkomplikují cestu za vánočními nákupy.

Krátkodobých výluk se koná ročně více než sto. Většinou se jedná o krátkodobou údržbu tratí, která je v režimu provozu tramvají v Praze (24 hodin denně 7 dní v týdnu) nezbytná. Menší množství krátkodobých výluk je organizováno také pro tzv. cizí investory nebo pro sportovní a společenské akce. Náklady údržby tratí jsou různé a nejvíce je ovlivňuje cena materiálu.

„Některé stojí pouze režijní náklady (personální náklady, režie strojů a zařízení), jiné znamenají kromě nákladů režijních nejčastěji výměnu zařízení v ceně několika set tisíc korun,“ říká mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Co nás tedy čeká a nemine

V sobotu 5. 12. 2015 od 7:30 hod. do 18:00 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka.
Změny tras tramvajových linek
Linky č. 5 a 26
budou ve směru z centra ze zastávky Vítězné náměstí odkloněny do zastávky Nádraží Podbaba, kde budou ukončeny. Linka č. 8 bude ve směru od Starého Hloubětína ze zastávky Hradčanská odkloněna přes zastávky Prašný most, Brusnice a Pohořelec na Malovanku, kde bude ukončena (nástupní zastávka Královka).
V trase Divoká Šárka – Nádraží Veleslavín – Bořislavka – Dejvická – Vítězné náměstí bude zavedena náhradní autobusová doprava X26.

V sobotu 12. 12. 2015 od 5:00 hod. do 15:00 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Malovanka – Bílá Hora.
Změny tras tramvajových linek
Linky č. 22, 25 a 57
budou ve směru z centra ukončeny na Malovance (nástupní zastávka Královka).
V trase Malovanka – Bílá Hora bude zavedena náhradní autobusová doprava X22.

V neděli 13. 12. 2015 od 7:00 hod. do 12:00 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.
Změny tras tramvajových linek
Linka č. 22
bude ve směru z centra ze zastávky Průběžná odkloněna přes zastávky Strašnická, Solidarita a Nové Strašnice do zastávky Černokostelecká, kde bude ukončena. Linka č. 26 bude ve směru z centra ze zastávky Strašnická odkloněna přes Průběžnou na Kubánské náměstí, kde bude ukončena.
V trase Strašnická – Na Hroudě – Zahradní Město – Nádraží Hostivař bude zavedena náhradní autobusová doprava X26.
Od 12:00 hod. do 16:00 hod. bude navazovat obousměrné přerušení provozu tramvají již pouze v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař.
Změny tras tramvajových linek
Změní se dopravní opatření pro linku č. 22. Všechny spoje linky č. 22 budou vedeny v trase Bílá Hora – Nádraží Strašnice (nástupní zastávka Radošovická). Ostatní dopravní opatření týkající se tramvajové linky č. 26 i náhradní autobusové dopravy zůstávají v platnosti.

DSC03352