Aktuálně

Jaké nás čekají trvalé změny v provozu tramvají od soboty

24. 3. 2017 DSC02499

V souvislosti s vyhodnocením celosíťového průzkumu tramvají, který proběhl na počátku listopadu 2016, dochází od 25. března 2017 k některým drobným úpravám trvalého provozu tramvají.

Tramvajová linka 13 bude ve směru od Černokostelecké ze zastávky I. P. Pavlova nově vedena po trase Náměstí Míru – Jana Masaryka – Ruská – Čechovo náměstí. Spoje linky 13 mají za cíl zvýšit kapacitní nabídku ve Francouzské ulici a posílit zde tramvajové linky 4 a 22.

Od vzniku linky 15 v srpnu 2016 trvale roste počet cestujících, které její spoje přepravují. Proto budou na linku 15 v pracovních dnech místo sólo vozů nasazeny soupravy nebo článkové tramvaje.

Vzhledem ke kapacitnímu posílení linky 15 a tedy i úseku Anděl – Kotlářka bude linka 21 ve směru od Modřan a Palackého náměstí přesměrována ze zastávky Anděl na trasu přes terminál Na Knížecí až na Radlickou, kde doplní provoz stávající linky 7.

DSC04614V sobotu 25. března 2017 cca ve 12 hodin vyjede do pražských ulic nová pravidelná tramvajová linka s číslem 23, a to v trase Zvonařka – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Národní třída – Národní divadlo – Újezd – Malostranská – Pražský hrad – Pohořelec – Malovanka – Královka. Nová linka 23 pojede každý den od cca 8:30 do 19:00 hodin v intervalu 30 minut, v letních měsících o víkendech a svátcích každých 15 až 20 minut. Na linku budou vypravovány pouze nejstarší typy tramvají T3 s plechovými a papírovými cedulemi a oblíbenými laminátovými sedačkami. Klasické cedulové tramvaje se už na jiných spojích v Praze objevovat nebudou. Proto je linka 23 nazývána jako nostalgická.

V sobotu rovněž skončí poslední etapa oprav tramvajových tratí v ulicích U Plynárny a Chodovské, což umožní obnovu provozu linek 11, 14 a 56 až do zastávky Spořilov. „Původně mrazivé zimní počasí se umoudřilo, a tak je možné ukončit tramvajovou výluku současně s většími změnami ve vypravení tramvají k 25. březnu,“ uvedl Jan Šurovský, technický ředitel DPP.

balabenka_schemaNaproti tomu budou zahájeny opravy tratí v okolí Palmovky a Balabenky, které po dobu cca dvou měsíců ovlivní provoz tramvajových linek v této části Prahy. Od soboty 25. března do středy 12. dubna 2017 bude kvůli rekonstrukci tramvajové trati v Sokolovské ulici (úsek U Balabenky – Českomoravská) obousměrně přerušen provoz tramvají mezi zastávkami Balabenka – U Balabenky. Dojde tak k přerušení provozu tramvají v úseku dlouhém necelých 300 metrů. Cestující jej budou moci přejít pěšky, nebo lze využít náhradní autobusovou dopravu.

V souvislosti s přípravou změn číslování nočních tramvajových linek z 51-59 na 91-99, k níž dojde na konci dubna, zahájí turistickou sezónu v pražských ulicích tradiční historická linka 91 již pod novým číslem 41.

Od soboty 25. března 2017 začnou spoje tramvajové linky 14 zastavovat v nové zastávce Štvanice uprostřed Hlávkova mostu (zastávka bude na znamení).

Zdroj: ROPID

Výstavba zastávky na Štvanici notně pila krev řidičům...

Výstavba zastávky na Štvanici notně pila krev řidičům…