Víte to?

Jako symbol partnerství Prahy a Kjóta vysadil kjótský primátor meruňku japonskou

13. 6. 2016 Jako symbol partnerství Prahy a Kjóta vysadil kjótský primátor meruňku japonskou (2)

Kjótský primátor Kadokawa Daisaku vysadil v sobotu 11. června 2016 v Japonské zahradě botanické zahrady u příležitosti oslav 20. výročí partnerství Prahy a Kjóta meruňku japonskou. Stal se tak 69. osobností, která má v rámci projektu Kořeny osobností v Troji svůj strom.

Jako symbol partnerství Prahy a Kjóta vysadil kjótský primátor meruňku japonskou (1)„Japonská zahrada byla v roce 1997 založena s pomocí Japonska, které nám věnovalo krásné sakury. V Japonské zahradě vzájemně prorůstají původní dřeviny s darovanými dřevinami dovezenými z Japonska a dochází tak k propojení. Stejně by se měly prolínat i kultury obou států,“ říká ředitel botanické zahrady Oldřich Vacek.

Kjótskému primátorovi Kadokawa Daisaku se v Troji líbilo. Ocenil nejen krásu „jeho“ meruňky japonské, Japonské zahrady či kaple, ale i vinici. „Vaše botanická zahrada je nejlepší na celém světě, protože máte nádhernou vinici sv. Kláry,“ uvedl primátor.

Japonská zahrada je spolu se skleníkem Fata Morgana nejvýznamnější symbol botanické zahrady v Troji. Návštěvníci tak mohou poznat kousek Japonska, aniž by opustili Českou republiku.

Jako symbol partnerství Prahy a Kjóta vysadil kjótský primátor meruňku japonskou (3)