Touláme se

Jelení příkop Pražského hradu bude o víkendu patřit rytířským soubojům

10. 7. 2015 vrs hrad 01

Velké rytířské slavnosti na Pražském hradě – právě tak se jmenuje zajímavá víkendové akce, která ve dnech 11. a 12. července 2015 opanuje krásné prostředí Jeleního příkopu. Prostor se zde v sobotu i v neděli od 11 do 19 hodin promění ve středověké podhradí, kde budou měřit své síly rytíři v podání špičkových kaskadérů.

Jak děti tak i dospělí si zde navíc budou moci vyzkoušet rytířskou zdroj. Vrcholem obou dní budou tři autentické rytířské turnaje, a to vždy ve 13, 15 a 17 hodin. Klání budou začínat spektakulárním vytahováním rytířů na koně. K tomu všemu bude po celý den hrát dobová hudba a bude možné nahlížet do rytířských stanů zařízených např. ohněm v železných koších. K vidění budou také různé obléhací stroje či malá expozice útrpného práva. Celodenní program pro rodiny s dětmi o nadcházejícím víkendu – Velké rytířské slavnosti – se v areálu Pražského hradu v jeho novodobé historii koná vůbec poprvé.

vrs hrad 03A jak to vypadá se vstupným? Základní vyjde na 150 korun, snížené (dítě, student, senior, ZTP) pak na 80 korun a rodinné (2+2) na 350 Kč. Vstupenky lze zakoupit na místě nebo v síti Ticketpro.
A nebojte se, hlady na akci neumřete a žízní také trpět nemusíte. Středověké slavnosti se přece nemohou obejít bez pořádné pečínky a žejdlíku skvělého piva. Ochutnat budete moci i například vuřty, které bude možné si opéct na ohních v Rytířském táboře, ale i řadu dalších specialit.
Další podrobné informace najdete na oficiálních stránkách akce na odkazu ZDE nebo na facebooku ZDE .

A na co všechno se můžete těšit

Víkendová akce v divoké přírodě Jeleního příkopu je určena nejen pro děti a jejich rodiče, ale pro všechny, kteří se rádi zasní a představují si, jak šel život v dávných dobách. Skupina špičkových kaskadérů – statečných rytířů v nablýskané zbroji na ušlechtilých koních – předvede rytířská klání hodná Pražského hradu. Turnaj bude probíhat třikrát denně. V areálu horního Jeleního příkopu budou připravena různá zastavení, která umocní atmosféru rytířských dnů.
Návštěvníci si mohou prohlédnout rytířský tábor, či se zaposlouchat do tónů středověké hudby, která vám dokáže, že středověk měl i své klidné a poetické chvilky. Uvidíte zde i jeřáb pro vytahování rytířů na koně a různé dobývací stroje včetně katapultu.
Součástí programu jsou také dobová řemesla a předvádění útrpného práva. Navštívit můžete například kovárnu, kde uvidíte opravy zbraní. V táboře malých rytířů se děti mohou pustit do plnění různých úkolů. Například psát husím brkem, šermovat či vyrábět drátěné košile. Můžete se zde občerstvit či zakoupit rukodělné suvenýry.

jeleni-prikop-mapa

vrs hrad 02