Touláme se

Již se na vás těší sobotní Malostranské masopustní veselí

31. 1. 2016 MaMa 2015 - 145

Městská část Praha 1 ve spolupráci se Sdružením občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Městské policie hlavního města Prahy – obvodní ředitelství Praha 1, Sdružením výtvarníků Karlova mostu a Sborem dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá Malostranské masopustní veselí.

Akce se uskuteční 6. února 2016 v odpoledních hodinách. Sraz masopustního průvodu masek je ve 13:00 před hostincem U Černého vola na Loretánském náměstí, odkud se společně půjde až na Kampu. Malostranské masopustní veselí je tradiční akcí, kterou každý rok zahajuje starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

 

MaMa 2015 - 119„Je to moc milá povinnost zahajovat Malostranské masopustní veselí. Masopust je oblíbený po celé naší zemi a ten Malostranský je zvlášť pěkný a barvitý, protože je zde největší koncentrace masek v Praze. Jsem moc rád, že taková akce se každoročně uskuteční a sousedé, přátelé se mají možnost potkat u dobré zábavy i občerstvení,“ uvedl starosta Oldřich Lomecký.

Během masopustního průvodu je připraveno několik tradičních aklimatizačních zastávek, kde návštěvníci v maskách dostanou malé občerstvení a také tradiční domácí švestkovici, meruňkovici a hruškovici s originální etiketou městské části Praha 1.

plakát masopust 2016

 

 

Seznam aklimatizačních zastávek:

U dvou slunců, Nerudova 47
Pivnice u hrocha,
Thunovská 10
Malostranská Caffeteria,
Malostranské náměstí 9
Kavárna Starbucks,
Malostranské náměstí 28
Kino 64 U hradeb,
Mostecká
Prodejna Vacek Bio-Market,
Mostecká 3

Průvod masek a celé veselí doprovodí na cestě Pražský pouťový orchestr, sbor Bruncvík, Africké Ottobubny, Parne Čilagi i fireshow. V cíli Malostranského masopustního veselí – na Kampě – bude pro všechny zúčastněné připraveno občerstvení – stánky s prodejem svařeného vína, piva, grogu, koblih, guláše, medoviny, jitrnic, pečeného prasete, a další.
Závěr akce na Kampě hudebně zpříjemní skupina The Priester Sisters, Oranžáda, Circus Problem.