Víte to?

Kajakáři se v Troji dočkají většího zázemí

3. 9. 2016 troja-kanal-vodacky

Jednání Rady hlavního města Prahy se na sklonku srpna zúčastnili naši nejlepší kajakáři, letošní mistr Evropy a bronzový medailista z Olympijských her v Riu Jiří Prskavec a stříbrný medailista z Mistrovství Evropy Vavřinec Hradilek.

Městská rada totiž měla na programu návrh náměstka primátora Petra Dolínka na zakoupení pozemku v městské části Troja v blízkosti slalomového vodního kanálu. Radní s návrhem souhlasili.

„Jménem hlavního města Prahy bych velmi rád pogratuloval Jiřímu Prskavcovi a Vavřinci Hradilkovi k opravdu skvělým výkonům,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek a dodal: „Věřím, že zastupitelstvo koupi schválí a pozemek u trojského vodního kanálu umožní vytvořit podmínky pro další rozvoji našeho kajakářství a že v budoucnu budeme i nadále patřit ke světové špičce.“

Díky vybranému pozemku se v budoucnu rozšíří zázemí nejen sportovcům, kteří trénují na trojském vodním kanálu, ale také široké veřejnosti. V blízkosti areálu vodního kanálu vede cyklostezka, kterou hojně využívají zejména cyklisté a in-line bruslaři.

dsc02079