Víte to?

Karlín se dočká tramvají o deset dní dříve

5. 5. 2016 rekonstrukce tt Sokolovská 010

Rekonstrukce tramvajové trati v Sokolovské ulici v Karlíně míří do finiše. Díky příznivým podmínkám a urychlení prací se zde začne jezdit již od středy 11. května 2016. Informoval o tom na svém facebooku ROPID, z jehož fotogalerie pak čerpáme i níže.

Práce na uvedeném úseku začaly počátkem letošního března. Během nich vznikla bezbariérová zastávka Urxova a od ní až k hotelu Olympik je trať zatravněna. Díky rekonstrukci bude provoz tramvají mnohem tišší a celkový vzhled důstojnější, než s betonovými panely BKV.

rekonstrukce tt Sokolovská 001Drobnou vadou na kráse předčasně zprovozněného úseku ale bude zřejmě fakt, že zatímco Dopravní podnik, který má na starosti trať, je již hotov, zastávky a jejich okolí zhotovuje TSK, která má jistý skluz, zaviněný problémy se stavebním povolením. Zastávky se tak budou dokončovat postupně. S tím by měli počítat i cestující a být opatrní, zastávky totiž budou drobně provizorní, zhotovené vytěženými betonovými panely zpod kolejí.

„Se zastávkami to je složitější. Rekonstrukci tramvajové trati zajišťuje DPP, ale nové zastávky Urxova a Invalidovna TSK (důvodem je to, že nově to budou mysy navazující na chodníky, což již není součást tramvajové trati – na rozdíl od původních ostrůvků). Akce TSK se však pozdržela z důvodu průtahů při vydávání stavebního povolení, proto je zvoleno přechodné řešení (definitivní zastávky budou dokončovány za provozu, jejich nástupní hrany podle kolejí jsou zřízeny) zahrnující dočasná panelová nástupiště. I pro spojení Karlína směrem na východ je toto řešení jistě vhodnější, než čekat s provozuschopnou tratí…,“ vysvětluje na facebooku ROPID, který považuje provoz na trati za důležitější, než čekání na kompletní dokončení.

Celé schéma MHD pak najdete ke stažení zde: tramvaje od 11. května 2016

rekonstrukce tt Sokolovská 002 rekonstrukce tt Sokolovská 003 rekonstrukce tt Sokolovská 004 rekonstrukce tt Sokolovská 005 rekonstrukce tt Sokolovská 006 rekonstrukce tt Sokolovská 007 rekonstrukce tt Sokolovská 008 rekonstrukce tt Sokolovská 009 rekonstrukce tt Sokolovská 011 rekonstrukce tt Sokolovská 012 rekonstrukce tt Sokolovská 013 rekonstrukce tt Sokolovská 014