Lampárna

Ke sloučení dvou pražských škol dojde na základě žádosti ředitelů

20. 1. 2017 VOS SŠSE 002

V tomto týdnu byla schválena další fůze vzdělávacích institucí v Praze. Na redakci se hned obrátilo několik jsoucích, ale i budoucích zájemců o studium, které zajímalo, jak se jich toto sloučení dotkne. Podle našich informací by mohli zůstat v klidu. Pro jistotu jim ale přinášíme zprávu z posledního jednání představitelů zřizovatele.

Rada hlavního města Prahy na úterním jednání souhlasila se sloučením Vyšší odborné školy a Střední školy slaboproudé elektrotechniky, se sídlem Novovysočanská 48/280, Praha 9, s Vyšší odbornou školou informačních služeb, Praha 4, Pacovská 350.

 

VOŠ a SŠSE v Praze 9

VOŠ a SŠSE v Praze 9

Ke sloučení by mělo dojít k 1. 7. 2017. Sloučení bylo navrženo na základě žádosti ředitelů obou zmíněných škol za účelem vytvoření efektivnějšího subjektu v segmentu vyšších odborných škol. Návrh musí ještě schválit 26. ledna 2017 pražské zastupitelstvo.

„Po sloučení obou škol, kdy se nástupnickou organizací stane novovysočanská škola, bude výuka pokračovat i v objektu Vyšší odborné školy informačních služeb. Vzdělávací nabídka bude taktéž zachována v plném rozsahu a současní studenti ani zaměstnanci škol tak změnu nijak zásadně nepocítí,“ uvedla radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

VOŠIS na Praze 4

VOŠIS na Praze 4

„Zároveň ale dojde k maximálnímu využití potenciálu nástupnické školy a tím i k efektivnímu využití materiálního a personálního zázemí. Větší organizace může lépe koordinovat vzdělávání, využít kvalifikaci pedagogů a zajistit aprobovanost výuky v celém spektru vyučovaných předmětů,“ dodala. Sloučení má i ekonomický přínos, jelikož dojde k úspoře nákladů na vedení příspěvkové organizace.

VOŠIS na Praze 4

VOŠIS na Praze 4

Jedná se již o čtvrté slučování za účelem zefektivnění pražského středního a vyššího odborného školství v poslední době. V roce 2015 bylo odsouhlaseno sloučení obchodních akademií ve Svatoslavově a Kubelíkově ulici. V minulém roce pak bylo sloučeno Střední odborné učiliště služeb na Praze 9 se Střední školou – Centrem odborné přípravy technickohospodářské v Praze 9. Zastupitelstvo také schválilo sloučení Odborného učiliště a Praktické školy v Chabařovické ulici s Odborným učilištěm Vyšehrad v Praze 2.

Zdroj: MHMP