Lampárna

Kolaps dopravy z důvodu nedostatku řidičů na linkách DPP nehrozí

14. 7. 2016 DSC02799

Na redakci se v poslední době obracejí cestující s dotazem, zda je v Praze opravdu tak velký nedostatek řidičů, jak z různých zdrojů slyšeli. A zda to nezpůsobí nějaké větší problémy v MHD, jako třeba prodloužení intervalů či rušení linek. Největší pražský dopravce nás ale uklidnil s tím, že on má řidičů dost. Z vyjádření pro tisk citujeme:

V návaznosti na informace některých médií o kritickém nedostatku řidičů autobusů a hrozícím kolapsu městské hromadné dopravy Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) upřesňuje, že výpadky spojů z personálních důvodů se netýkají linek, které DPP sám provozuje.

DPP naopak v prvním červencovém týdnu, kromě všech pravidelných linek, plnohodnotně zajistil personálně velmi náročnou výluku metra C. V pracovní dny potřeboval na vypravení 68 vozů náhradní autobusové dopravy navíc 108 řidičů.

„Můžeme ujistit Pražany, že na linkách, které zajišťuje DPP (přibližně 90 % veškeré městské autobusové dopravy v Praze), žádný kolaps nehrozí,“ ujišťuje místopředseda představenstva a dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek. „V případě zájmu organizace ROPID je DPP připraven trvale převzít minimálně část dopravních výkonů, které by ostatní dopravci měli problém personálně zajistit,“ dodává Ladislav Urbánek.

Na zhoršující se situaci na trhu práce reagoval pražský dopravce včas zvýšeným náborem řidičů, včetně zavedení možnosti úhrady nákladů na zajištění příslušné kvalifikace. DPP dlouhodobě vytváří pro své zaměstnance příznivé podmínky. Více informací pro zájemce o pracovní příležitost (řidič autobusu) najdete  ZDE .

„Kvituji, že Dopravní podnik nepodcenil situaci a situace je personálně stabilizovaná. Dlouhodobě je pro mě důležité, aby byly podmínky pro zaměstnance v této největší městské firmě co nejlepší. Proto jsme prosadili zvýšení mezd a garantovali, že požadované hledání úspor se nedotkne zaměstnanců, řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD).