Zeptali jsme se

Lázně na lodi opět otevřely oblíbené saunování na Vltavě

15. 10. 2015 Lázně na lodi 002

Již skoro týden má Praha o další atrakci navíc. Po letní pauze se opět rozjel provoz milého zařízení s názvem Lázně na lodi. Populární saunování s nádherným výhledem na Vltavu najdete na náplavce Rašínova nábřeží pod Železničním mostem u Výtoně na palubě lodi (A)VOID Floating Gallery.

Klub Lázně na lodi jsou projektem z dílny studia H3T architekti, které funguje od roku 2009 v režii Vítka Šimka a Štěpána Řehoře. Lázně na lodi disponují saunou s kapacitou zhruba 15 osob a mezi saunovacími koly se můžete osvěžit přímo ve Vltavě, a pro méně odvážnější je k disposici i místní sprcha.

 

Lázně na lodi 004Lázně na lodi mají otevřeno celý týden v době od 18 do 23 hodin. V zázemí sauny samozřejmě nechybí šatna a na uhašení vaší žízně je připraven bar s mnoha druhy piva a samozřejmě nechybí ani nealko. Půjčí vám zde prostěradlo i ručník a vy se pak můžete do sytosti kochat krásným výhledem na Vltavu s pozadím Smíchova i Hradčan. Pro zájemce je k disposici i elektronická rezervace po půlhodinových časových úsecích (osoba á 70 Kč) a pro budoucí stálé kunšafty pak i 90 minutové permanentky za mírně sníženou cenu.

V rámci přípravy článečku o Lázních na lodi a jejich letošní sezóně nám pak na několik otázek odpověděl i jeden z protagonistů celého projektu pan Vít Šimek.

Pravá Praha: Po letní přestávce se opět otevírají pomyslné brány Lázně na lodi. Kolikátá to vlastně je už sezóna a kdy přesně začínáte?
Vít Šimek:
 Letos to bude už 4. sezona a slavnostně jsme Lázně otevřeli pro veřejnost v pátek 9. října 2015 v 18 hodin.

Lázně na lodi 001Pravá Praha: Na jaře jste nevěděli, jak dlouho na místě vydržíte. Jak vypadá časový plán na nadcházející sezónu?
Vít Šimek:
 Zatím máme slíbeno, že na lodi budeme moct být do poloviny dubna 2016.

Pravá Praha: Co se za půlrok změnilo a na jaké novinky se mohou těšit návštěvníci?
Vít Šimek:
Pořád se snažíme něco zlepšovat, takže se pořídila nová okna, vnitřní obložení, vylepšili jsme kamna a například vždy ve středu nabízíme každému návštěvníkovi Lázní jeden vybraný studený nápoj zdarma. Zvažuje také, zda nezavedeme ranní saunování, třeba jen některý den v týdnu, ale napřed si musíme ověřit zájem.

Lázně na lodi 005Pravá Praha: Jak jste na tom v nové sezóně cenově?
Vít Šimek:
 Protože bude otop zajištěn dřevem, můžeme si dovolit být levnější a hodina v lázních vyjde na 140 korun.

Pravá Praha: Kolik lidí vlastně prošlo v minulé sezóně tímto bohulibým zařízením?
Vít Šimek:
 Odhaduji, že možná i několik stovek.

Pravá Praha: A nějaká kuriozita či veselá historka by nebyla?
Vít Šimek:
 Přijďte si pro ni do Lázní na lodi :-)