Touláme se

Letošní Matějská pouť začne třetí únorovou sobotu a bude opět veliká

18. 1. 2016 Matějská 2015 další atrakce 038

Již jen necelý měsíc zbývá do zahájení Matějské pouti, které v metropoli bývá předzvěstí jara. Kýžený okamžik nastane v sobotu 20. února v 10 hodin a v 18 hodin na něj naváže slavnostní ohňostroj, odpalovaný z Křižíkovy fontány. Atrakce budou veřejnosti k dispozici až do 17. dubna 2016.

Vzhledem k tomu, že se veřejnosti loňské složení atrakcí líbilo, hodlají je organizátoři zachovat. Návštěvu pouti ale neodkládejte na poslední chvíli. Jak již se pomalu stává tradicí, tak některé zahraniční atrakce odjíždějí na své cesty Evropou již týden před oficiálním zakončením Matějské. Po ukončení pouti bude nicméně návštěvníkům parku po celý zbytek sezóny k dispozici zhruba 22 stálých atrakcí.

 

Matějská 2015 Den pro postižené 010Pro dětské i dospělé návštěvníky připravil organizátor akce, společnost Kočka s.r.o., na 120 různých atrakcí z Čech, Holandska i dalších států Evropy. Těm nejmenším (přibližně do 10 let) je určeno okolo 30 různých atrakcí, jako jsou například autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, Buggy auta, nafukovací skákadla či vláčky. Na letošní Matějské pouti jsou též potřetí připraveny dětské tanky, které jsou obdobou čtyřkolek a jezdí v terénu. Starší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Katapult. Samozřejmě nebudou chybět ani tradiční atrakce jako je staročeská Lochneska, střelnice či tradiční horská dráha a ruské kolo.

Big Tower 002Z holandských atrakcí jistě stojí za zmínku BOOSTER MAXX, hydraulika JUMBO, ROCK IT, strašidelný zámek THRILLER. Dále známé SNOW JET. AROUND THE WORLD /50m vysoký řetízkový kolotoč/, hydraulickou mega atrakci SOUND MACHINE, horskou dráhu SUPER MOUSE a další desítky atrakcí včetně rozmanitých her zručnosti.

Letošní den pro zdravotně postižené, azylové a dětské domovy proběhne v pondělí 14. března 2016 od 11 do 15 hodin. Od 15 do 17 hodin proběhne koncert na Křižíkově fontáně s různými celebritami, jako například s Michalem Davidem a dalšími umělci.

Otevírací hodiny:
úterý – pátek 13:00 – 21:00 hod
sobota – neděle 10:00 – 22:00 hod
(vč. svátků, školních prázdnin, Velikonoc)
pondělí: zavřeno (mimo školních prázdnin a svátků)
Vstupné:
25 Kč plné vstupné v sobotu a neděli
10 Kč zlevněné vstupné úterý až pátek
děti do 120 cm vstup zdarma

Aktuality o Matějské můžete sledovat na jejím facebooku a následuje malá ukázka z loňska.