Touláme se

Máte rádi letní kino? Kinobus již vyrazil do terénu!

24. 6. 2015 DPP - kinobus

V 17 pražských lokalitách se v rámci 61 promítacích večerů mohou filmoví fanoušci těšit na 12 celovečerních filmů. To jsou hlavní charakteristiky Kinobusu Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), který v pondělí vyrazil na své osmé turné po pražských štacích. Letos poprvé bude Kinobus promítat také zahraniční filmy.

Veškerá promítání Kinobusu jsou jako v minulých letech přístupná zdarma. Kinobus nabízí 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Jeho nafukovací promítací plocha má rozměry 8 x 4 metry. Promítání začíná vždy po setmění, tedy mezi 20:30 a 21:45 hod.
Již tradičně budou moci diváci Kinobusu přispět na dobrou věc – letos na projekt Nadace Terezy Maxové, Teribear, který se zabývá rozvojem a podporou náhradní rodinné péče. Součástí celého turné a každého jednotlivého promítání bude opět sbírková pokladnička.

Jaroslav Ďuriš

Jaroslav Ďuriš

„Kinobus každým rokem přitahuje stále více filmových fanoušků. Toto letní kino na rozdíl od jiných přijede přímo za svými diváky a umožní jim sledovat filmy v okolí jejich domova zcela zdarma. Těší nás, že o promítání mají zájem jednotlivé městské části, se kterými na tomto projektu spolupracujeme,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva DPP Jaroslav Ďuriš.

Kinobus_2015_FINAL-1I letos se Kinobus zastaví na oblíbených místech, jakými jsou například Petřín nebo Stromovka. Zavítá také na koupaliště Ládví a na čtyři dny se zastaví i u obchodního centra Quadrio na Národní třídě. Letošní pouť Kinobusu bude zakončena promítáními v pátek 18. září 2015 u příležitosti konání festivalu Stop Zevling a dvěma následnými zastávkami v sobotu 19. a neděli 20. září 2015, kdy se pojízdné kino stane součástí oslav 140 let městské hromadné dopravy v Praze (místo promítání a uváděné tituly budou dále upřesněny).

Fanoušci filmů se budou moci za večerním promítáním vypravit do sedmnácti lokalit, kde se mohou těšit například na snímky Pohádkář s Jiřím Macháčkem a Evou Herzigovou v hlavních rolích, na černou komedii Zakázané uvolnění, pojednávající o jednom nepovedeném únosu nevěsty, nebo na pokračování Troškových Babovřesek. Ve filmové přehlídce si jistě své příznivce najde i režijní debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři, odkrývající taje dětské duše, a to zcela citlivě a za velkého přispění originální kamery Edity Kainrathové. Zahraniční snímky budou vždy promítány v originálním znění s českými titulky, například americko-francouzský film Mafiánovi nebo britská krimikomedie Sedm psychopatů.

Časy promítání:
Od 22. 6. do 2. 7.
promítání od 21.45 hodin
Od 6. 7. do 23. 7. promítání od 21.30 hodin
Od 27. 7. do 20. 8. promítání od 21.00 hodin
Od 24. 8. do 20. 9. promítání od 20.30 hodin

Seznam filmů:
10 pravidel jak sbalit holku, Babovřesky 2, Fair play, Hodinový manžel, Mafiánovi, Pohádkář, Pojedeme k moři, Rivalové, Sedm psychopatů, Všiváci, Zakázané uvolnění, Zejtra napořád

Více informací (včetně detailního programu Kinobusu) naleznete na www.dpp.cz/kinobus.

kopie z Kinobus_2015_FINAL-2