Touláme se

Metropoli čeká v sobotu akce Zažít město jinak, zkuste to třeba na Výtoni

17. 9. 2015 12015061_1018896174839263_5235873816537129726_o

V sobotu 19. září 2015 proběhne na Výtoni sousedská pouliční slavnost Zažít město jinak. Ulice Na Hrobci a park kolem Podskalské celnice ožijí mezi 10. a 20. hodinou pouličním životem, hudbou, výtvarnými dílnami i sportem. Muzeum hlavního města Prahy se připojuje k této akci volným vstupem do Podskalské celnice na Výtoni od 10 do 18 hodin.

Muzeum hlavního města Prahy nabídne mimo volného vstupu do Podskalské celnice na Výtoni také doprovodný program pro rodiny s dětmi a pracovní listy. Akci pořádá iniciativa Auto*Mat ve spolupráci s místními obyvateli, spolky a podniky.

Z interiérů muzea

Z interiérů muzea

Po celou dobu slavnosti bude před kavárnou Café Terapie hrát hudba k poslechu i tanci, bude se hrát pétanque, šachy, v běhu budou kreativní dílny ‒ výroba autorských placek, náušnic, talismanů, origami nebo workshop otevírání ústřic. Děti i dospělé pobaví klaun a budete mít také možnost projet se na koních. Mimo nabídky sousedských podniků bude k občerstvení pivo, limonáda a palačinky. Vstup na celou akci je zdarma, místní i kolemjdoucí jsou srdečně zváni!

V plánu je i společné „jamování“ v rozmezí od 10 do 13 hodin (možná i déle, podle nálady). Můžete si přinést vlastní nástroje nebo vám organizátoři něco půjčí. Na Výtoni je hlavním organizátorem Fokus Praha o.s. spolu s řadou sousedských sdružení a živnostníků jako je Cafe Terapie, Puro Gelato, Vinárna Na břehu Rhôny, Zajíček na koni a jeho Café AdAstra, ArtBe, Atelier MoMo a Podskalská celnice.
Kavárna Puro Gelato nabídne vítězům sportovních soutěží sladkou odměnu. Mimo nabídky sousedských podniků bude k občerstvení pivo, limonáda a palačinky. Kdo dorazí, může pomoci s organizací, přinést něco dobrého na zub nebo se jen přijít podívat a pobavit se.

Cílem akce Zažít město jinak je oživit veřejný prostor, kulturní dění a sousedské vztahy v různých lokalitách. Pokud vám nevyhovuje zrovna Výtoň, tak se jukněte na hlavní web akce, či přímo na další odkaz, kde jistě najdete i místo blíže k vám.

zmj_logo