Aktuálně

Mimořádné pražské zastupitelstvo se sice sešlo, neschválilo ale program

23. 3. 2017 magistrát 001

Na čtvrtečním mimořádném zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy, iniciovaném klubem TOP 09 a nezávislých a jehož svolání podpořilo 30 opozičních zastupitelů, nebyl koalicí podpořen ani jeden bod programu.

Podle tiskové zprávy klubu TOP 09. ze které přinášíme podstatnou část textu, radní Jana Plamínková obsazuje posty v městských firmách s důvěrou v rady z podsvětí a bez důvěry zastupitelů své vlastní koalice.

TOP 09 chtěla, aby se radní Plamínková mohla vyjádřit ke svým údajným konzultacím „s mafiánským parťákem Radovana Krejčíře, zlínským podnikatelem Michalem Redlem na téma výběru vhodných kandidátů do klíčových pozic magistrátu HMP a některých jím vlastněných společností. Vyjádření mafie ke vhodným kandidátům zprostředkoval radní Plamínkové její kolega, europoslanec Stanislav Polčák,“ píše se v textu prohlášení, který redakce obdržela.

Všechny body programu, které navrhovali opoziční zastupitelé, směřovaly podle TOP 09 k tomu, aby byl tento odsouzeníhodný postup probrán v řádné diskuzi a radní Plamínková měla možnost svůj postup obhájit nebo vysvětlit. Netečnost koaličních zastupitelů a Rady hlavního města Prahy pod vedením primátorky Adriany Krnáčové, bývalé ředitelky Transparency International, dokázala podle opoziční TOP 09, že se jedná o všeobecně tolerovaný a praktikovaný postup, na němž koalice zřejmě neshledává nic divného.

„Pražská koalice tak nebyla schopna konání své radní ani odsoudit, ani podpořit, a jenom prohloubila už tak hluboký rozvrat ve vedení hlavního města Prahy,“ dodává Václav Novotný, předsedu klubu TOP 09 a nezávislých a míní, že jediným sdělením z jednání tak zůstává, že radní Plamínková obsazuje posty v městských firmách s důvěrou v rady z podsvětí a bez důvěry zastupitelů její vlastní koalice.

Zdroj: TOP 09