Víte to?

Minibusová linka 194 se konečně vydá i přes Vltavu

13. 7. 2016 194_2

Od září 2016 čeká hlavní město velká změna tramvajových linek. Úseky, které jsou dnes přetížené, budou posíleny. Změna se dotkne tras celkem 9 linek, 3 nové přibudou a 12 linek zůstane beze změny. Kromě uvedených změn se mohou těšit občané Prahy 1, a nejen oni, již nyní na nové propojení Starého a Nového Města s Malou Stranou díky prodloužení minibusové linky číslo 194.
„O možnosti rozšíření jsem dlouho osobně jednal se společností ROPID a jsem velice rád, že se mi podařilo prodloužení vyjednat. Reagoval jsem na podněty občanů a šlo mi především o to, aby lidé nemuseli při cestě z Malé Strany na Staré či Nové Město složitě dvakrát přestupovat. Věřím, že mnohým z našich občanů tato změna pomůže a zlepší jejich cesty po Praze 1,“ řekl iniciátor této změny místostarosta Prahy 1 pro dopravu Richard Bureš (ODS).

194_1V rámci jednání byla diskutována a ověřována celá řada variant a jako kompromisní řešení se nakonec ukázalo prodloužení stávající minibusové linky číslo 194 na Klárov ke stanici metra Malostranská. Poprvé na prodlouženou trasu vyjede minibus v sobotu 16. července 2016.

„Prodloužení linky 194 umožní více cest bez přestupů a doplní nabídku bezbariérového cestování nejen po Praze 1, ale i v celém centru Prahy. Prodloužená minibusová linka bude vhodným doplňkem k vylepšenému linkovému vedení tramvají od letošního září,“ dodává ředitel ROPID Petr Tomčík.

V současné době jezdí v ulicích Prahy 1 dvě minibusové linky, které nahradily v minulém roce autobusovou linku 294. Linka 192 spojuje Malostranské náměstí a Nemocnici pod Petřínem. Linka 194 doposud vozila cestující z Florence na Staroměstskou.