Víte to?

Ministr obrany slíbil, že pomůže Praze 6

25. 10. 2015 Propojení Evropská - Svatovítská 01

Auta, valící se Blankou, řádně zkomplikovala v některých místech dopravu na povrchu. Značně postižená je oblast okolo Vítězného náměstí na Praze 6, kde ohromný kruhový objezd sice vypadá impozantně, dopravně ale proud vozidel, která se úrovňově kříží s tramvajemi, naprosto nezvládá.

Zatím totiž zcela chybí především obousměrný a kapacitní tah mezi Evropskou a Svatovítskou, který by se vyhnul „Kulaťáku“. Nové komunikační propojení Evropská – Svatovítská podél železniční trati za areálem kasáren Generála Píky by bylo řešením. Pro vlastní Vítězné náměstí to znamenalo výrazné odlehčení. V cestě této spojce ale zatím stojí armáda, tedy její ohromný areál. No, a nyní to vypadá, že se možná ledy pohnou.

Svou připravenost udělat vše pro to, aby se vyřešila složitá dopravní situace v okolí Vítězného náměstí po otevření nových pražských tunelů, vyjádřil dopisem pro náměstka primátorky Petra Dolínka ministr obrany Martin Stropnický.

Propojení Evropská - Svatovítská jak jej vidí PÚDIS.

Propojení Evropská – Svatovítská jak jej vidí PÚDIS.

„Je to skvělá zpráva, že ministr obrany Martin Stropnický nabízí pomoc při řešení obchvatu Vítězného náměstí, který by ulehčil dopravě po otevření Tunelového komplexu Blanka. Já aktivně hledám všechny partnery pro co nejrychlejší řešení dopravních problémů na Praze 6 a podpora ministra je pro pražský magistrát klíčová, protože minulé vlády nás nechávaly v podpoře řešení dopravní situace v Praze na holičkách,“ řekl náměstek Petr Dolínek.

„Jsem připraven se svými kolegy z Ministerstva obrany a Armády České republiky, bude-li zapotřebí naše součinnost při budování zmíněné komunikace, udělat vše pro to, abychom k jejímu vzniku přispěli,“ uvedl v dopise ministr obrany Martin Stropnický.