Víte to?

Na magistrátu se rozbíhá projekt Otevřená radnice

16. 11. 2016 otevrena_radnice_01

Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová přišla s nápadem otevřít radnici. Projekt se jmenuje Otevřená radnice a slouží jako termínový kalendář pro setkávání občanů s představiteli hlavního města Prahy. Tento týden se uskutečnilo setkání s prvními zájemci.

Chci se s Pražany setkávat osobně. Zajímá mě, co je trápí a jak jim můžeme pomoci. Ráda bych, aby se magistrát otevřel lidem, protože právě pro ně by tu měl být především. Pokud takový pocit nemají, tak je něco špatně,“ uvedla k aplikaci Otevřená radnice primátorka Adriana Krnáčová.

Zmíněný projekt se zobrazuje na webových stránkách www.praha.eu jako kalendář, kde se každý občan může přihlásit na vyhlášené termíny a setkat se členy Rady hlavního města Prahy. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je, aby se Pražané mohli zeptat na cokoliv, co je o fungování města zajímá. Odpovědi jim dají nejvyšší představitelé města, včetně pražské primátorky.

otevrena_radnice_08„První diskuse byla zaměřená na téma sociální bydlení, zdravotnictví a problematiku prostituce. Jsem ráda, že občané, se kterými jsem se dnes sešla, byli připravení a kladli věcné dotazy. První vypsané termíny na webu zmizely za tři dny. Zájem o návštěvu předčil mé očekávání. Již nyní se těším na další podnětné setkání,“ dodala Adriana Krnáčová.

Jednou měsíčně vypíše primátorka šest termínů a přivítá na radnici skupinu předem přihlášených lidí. Ten, kdo bude chtít přijít, zvolí si ve své „přihlášce“ téma diskuze a následně obdrží odpověď na přijetí jeho žádosti na jím zvolený e-mail.  Po schválení požadavku dostane další e-mail s potvrzením schůzky a místem konání.

Zdroj: MHMP