Víte to?

Na magistrátu šlapali jak diví

15. 6. 2015 Ilustrační foto

V rámci kampaně Do práce na kole zaměstnanci MHMP našlapali za měsíc květen celkem 11 248 kilometrů. O toto číslo se postaralo 60 lidí, kteří sestavili 16 soutěžních týmů a ušetřili tak 1,7 tuny CO2.

Cílem kampaně bylo najezdit více jak 66% cest do práce na kole. To zvládlo 39 osob a deset týmů. Dvanácti účastníkům se podařilo nevynechat jediný den a dosáhnout tak 100%. Všichni, kteří zabojovali a dosáhli požadované hranice, dostali nerezovou láhev na kolo s logem Prahy i kampaně. Zapojení se do celorepublikové kampaně Do práce na kole podpořil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek i ředitelka magistrátu Martina Děvěrová. Osobně se kampaně zúčastnil náměstek primátorky pro územní rozvoj Matěj Stropnický.

magistrát_001Magistrát díky účasti v kampani zřídil pro své zaměstnance v obou hlavních budovách parkování pro kola a zpřístupnil sprchy. Účastníci byli touto skutečností nadšeni. „Je skvělé, že po tolika letech nám bylo něco takového umožněno,“ řekl jeden z účastníků na závěrečném vyhlášení. V brzké době by mělo dojít k navýšení počtu těchto míst a k zastřešení venkovních stojanů.

Nejvíce kilometrů při svých každodenních cestách najezdil Petr Cuc – 612 km. Nejlepší ženou v této soutěži byla Zuzana Hölzelová s 505 kilometry. Oba byli odměněni voděodolným pouzdrem na smartphone na kolo, takže od teď si mohou své výkony i cestu sledovat za každého počasí.
Speciální kategorií, která byla vyhlášena, byl nejmladší a nejstarší účastník. Věkový rozdíl mezi oběma oceněnými je 39 let. Za odměnu si teď budou moct zdarma na víkend půjčit elektrokolo od PRE.