Víte to?

Na Vánoce dostanou lidé bez přístřeší ve většině zařízení cukroví a vánočku

21. 12. 2016 bezdomovec-vybira-kos-na-odpadky

Pro mnohé z nás jsou vánoční svátky znamením klidu a rodinné pohody, ale pro některé to může být neveselé a smutné období, jako pro většinu lidí bez přístřeší. Přesto je naší snahou jim tuto dobu zpříjemnit a navodit atmosféru, která by v nich vyvolala alespoň naději do budoucna, na lepší život. Ne všichni se totiž dostali na ulici vlastní vinou.

„Proto jsme pro ně prostřednictvím Centra sociálních služeb Praha a sponzorů připravili milé překvapení v podobě štědrovečerní večeře, která se bude podávat v Azylovém domě s ošetřovatelskou službou. Na stole bude kapr s bramborovým salátem a jako moučník štrúdl. Obdarovány různými dárečky už byly také děti z azylových domů,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

zebrak-mm-001Cukroví klientům v období Vánoc nabídnou i v ostatní azylové domy. „Na lodi Hermes budou kromě cukroví nabízet ještě vánočku a čaj,“ upřesnil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján. Instantní polévky, konzervy, sáčky čaje či kávu budou rozdávat terénní pracovníci lidem bez přístřeší v celé Praze.  Kromě toho budou klientům k dispozici psychologové a sociální pracovníci, kteří s nimi v případě zájmu proberou jejich nelehkou životní situaci. „Věřím, že Vánoce všichni prožijí v klidnější atmosféře a doufám, že jim alespoň trochu zpříjemníme nelehký osud,“ dodal radní Hodek.

Zdroj: MHMP