Aktuálně

Na Vinici sv. Kláry se křtil loňský ročník vína

2. 6. 2015 křest vína, ročník 2014, trojská botanická zahrada (3)

Víno z trojské Vinice sv. Kláry – ročník 2014 – dnes pokřtily tři herecké osobnosti. Účast na slavnostním aktu totiž přijaly herečky Andrea Kerestešová a Lucie Benešová spolu s hercem Tomášem Matonohou. Kompletní sortiment vín ročníku 2014 z místní vinice, která patří k trojské botanické zahradě, je i ostatním zájemcům k disposici ve viničním domku.

„Do trojské botanické zahrady chodím alespoň čtyřikrát do roka. S dětmi se teď těšíme na podzim, kdy bude výstava masožravek, loni jsme navštívili výstavu dýni, která bude i letos. Ráda zajdu i do vinice. S manželem máme víno rádi, je tu krásný výhled na Prahu a víno sv. Kláry nám chutná. Proto jsme rádi, že můžeme být kmotry právě my,“ říká herečka a kmotra vína ročníku 2014 Lucie Benešová.

křest vína, ročník 2014, trojská botanická zahrada (2) křest vína, ročník 2014, trojská botanická zahrada (5)Po křtu následovala degustace vín, která se vyrábí přímo ve sklípku trojské botanické zahrady. „Mám víno ráda, a to hlavně bílé, proto jsem pozvání ráda přijala. Navíc jsem už v zahradě byla a jsem z ní vždycky nadšená,“ chválí trojskou botanickou zahradu herečka Andrea Kerestešová.

Úroda ve Vinici sv. Kláry se pro ročník 2014 vyvedla, i když to před sklizní nevypadalo dobře. „Ročník 2014 hodnotíme jako dobrý, i když od ostatních vinařů slýcháme, že tomu tak není. Rozhodující je vždy podzim a ten byl loni dost deštivý. Nad námi však drží ochrannou ruku svatá Klára, a proto si nemůžeme na víno 2014 stěžovat,“ chválí úrodu ředitelka trojské botanické zahrady Věra Bidlová a dodává: „Horkou novinkou je, že se vína z naší vinice, ročník 2014, účastnila Národní soutěže vín vinařské oblasti Čechy a zvítězila v kategorii růžových vín, konkrétně se jednalo o Rulandské modré rosé. Dále se pyšníme zlatou medailí PRAGUE WINE TROPHY za Rulandské modré rosé a stříbrným kovem za Tramín červený. Jsme na tato ocenění opravdu pyšní. Je to pro nás zpětná vazba, že se letošní ročník opravdu vyvedl.“

Degustace vín z vinice sv. Kláry

křest vína, ročník 2014, trojská botanická zahrada (4)Pro milovníky dobrého vína nabízí pravidelně botanická zahrada příjemné večery s víny z místní vinice, je ale potřeba si dopředu zarezervovat místa. Ochutnávají se jak vína z místní vinice, tak vybraná vína z dalších českých vinařství. Degustace se konají ve viničním domku v areálu Botanické zahrady Praha (bus 112, zastávka Kovárna).
Degustovaná vína a další sortiment je možno na místě též zakoupit. V případě zájmu pro vás rádi připraví také degustace dle vašeho přání (zaměřené na konkrétní oblast, odrůdu atd.). Pro rezervaci míst a další informace nás kontaktujte na tel.: +420 734 514 310 nebo na e-mailu ZDE .

Aktuální termíny degustací:

10. června 2015 – 19:00 – Základní degustace
Cena degustace je 280 Kč/os a zahrnuje 8 vzorků vína a malé občerstvení.
24. června 2015 – 19:00 – Snoubení vína a sýrů
Cena degustace je 380 Kč/os a zahrnuje 6 vzorků vína v kombinaci s vybranými sýry.