Touláme se

Nechte se svést kouzlem valentýnské noci, ať už v tropech nebo u sklenky vína

26. 1. 2016 Valentýn v šeru Fata Morgany

Valentýn se dá strávit u sklenky vína nebo netradičně – v tropech. Nemusíte cestovat tisíce kilometrů, stačí přijít do skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě. Chyťte svou milovanou osobu za ruku a projděte spolu v neděli 14. února 2016 od 18.30 hodin divokou džungli. Kromě nevšedního zážitku na vás čeká sklenka vína, dárek v podobě kosmetického balíčku Palmolive a pro dámy samozřejmě květina.

Čokoláda ke svatému Valentýnu„Kromě romantické atmosféry se návštěvníci seznámí nejen s afrodiziaky. Dozví se například o kakaovníku a čokoládě, která patří k těm nejlahodnějším. Čokoládu, jako horký nápoj kořeněný vanilkou a chilli, pili již staří Aztékové. Byla spojována s bohyní plodnosti a uctívána jako pokrm bohů,“ říká Eva Novozámská z trojské botanické zahrady.

Valentýn u krbu se sklenkou dobrého vína

Valentýn ve Fata Morganě (2)Kdo dává přednost tradičnějšímu způsobu, jak oslavit zamilovanost, bude pro něj ideální vinotéka sv. Kláry. „Ve viničním domku bude praskat dřevo v krbu, víno z naší vinice nesmí u romantiky chybět a otužilci mohou se sklenkou vyjít na terasu, ze které je kouzelný výhled na celou Prahu. Při této příležitosti jsme také prodloužili otevírací dobu do 21 hodin,“ láká tisková mluvčí botanické zahrady v Troji Lucie Herberová.

Valentýn ve Fata Morganě (1)Valentýnské provázení v šeru skleníku Fata Morgana je potřeba rezervovat dopředu, a to na e-mailové adrese [email protected] . Cena činí 600 Kč za jeden pár. Místo ve vinotéce si rezervovat nemusíte. Pokud však chcete mít jistotu, můžete tak učinit na e-mailové adrese [email protected].