Touláme se

Nedělní odpoledne bude v centru Prahy patřit strašidlům

26. 10. 2015 DSC03127

Hned dvě navazující akce proběhnou v neděli 1. listopadu 2015 odpoledne v centru Prahy. První, spíše rodinná a především pro obyvatele Prahy 1, vypukne již odpoledne na Žofíně a druhá, určená pro všechny zájemce, na ni naváže formou průvodu v podvečer. U obou jsou pak společným jmenovatelem strašidla, takže se děti mají na co těšit.

Výbornou zábavu – tentokrát s nádechem příjemného mrazení v zádech – připravila pro obyvatele Prahy 1 v rámci již třetího ročníku akce „Žofín patří všem generacím“ radnice první městské části. Letos totiž na Žofín zavítají nefalšovaná strašidla!

Na_zofine_strasi_Stránka_1Oblíbená akce s letošním mottem „Na Žofíně straší“ se uskuteční na Slovanském ostrově v neděli 1. listopadu 2015 od 14 do 18 hodin. Příchozí se mohou těšit na bohatý program, v němž si „to svoje“ najde každý. Dospělí jistě ocení komentované prohlídky Paláce Žofín, podrobné seznámení se sociálními programy MČ Praha 1, ale třeba také ohnivou show. Děti se mohou vyřádit v soutěžích inspirovaných pražskými pověstmi nebo v oživlé alchymistické laboratoři. Všichni si pak určitě pochutnají na občerstvení, které bude – jak je při podobných akcích v Praze 1 již zvykem – za velmi lidové ceny.

Na_zofine_strasi_Stránka_2Krátce po 18. hodině pak ze Žofína vyrazí Průvod pražských strašidel, který připravuje Muzeum pražských pověstí a strašidel. K průvodu se může kdokoli připojit – trasa povede přes most Legií, Kampu, Karlův most a dále tajuplným Starým Městem.

Mám tuhle akci opravdu rád, protože přirozeně spojuje mladší i starší ročníky. Lidé se nejen dobře baví, ale také se navzájem poznávají. Sejdeme se takhle už potřetí, takže lze mluvit o nové tradici,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09), který zároveň poděkoval všem partnerům za přípravu celého projektu.

Tak neváhejte a zajděte se podívat!