Touláme se

Novoroční ohňostroj byl nádherný, jen jej trošku kazilo počasí

1. 1. 2016 DSC01674

Kdo vyrazil se podívat na Novoroční ohňostroj 2016, který byl letos odpalován z Vítkova, určitě nelitoval. Byla to vskutku nádherná podívaná. Nová lokace ale řadu Pražanů a návštěvníků metropole trošku zaskočila a na sociálních sítích to pak pěkně jiskřilo. A o co šlo?

Je až s podivem, kolik lidí vyrazilo na různá místa, slepě vedeno sdělovacími prostředky, které vesměs papouškovaly magistrát. Největším kamenem úrazu se staly doporučované Riegrovy sady. Zde pak nastalo velké zklamání, neboť toho mnoho vidět nebylo. Na další preferované Parukářce (Vrch sv. Kříže – Křížek) byla zase hlava na hlavě, ale vidět tam bylo parádně. Na celém Žižkově pak mírně i kolabovala doprava…

Peter Čech

Peter Čech

Je jen škoda, že lidé už nemyslí. Stačilo si uvědomit či vyzkoušet, odkud celý Vítkov za světla dobře vidím, a bylo by po zklamání. Místo toho se začalo nadávat na odpalovače, kteří za výběr Vítkova v žádném případě nemohli. „Odborníci“ na pražský místopis se pak předháněli v očerňování vybraného místa odpaliště. Pozdní pláč nad rozlitým mlékem a padající zasvěcená moudra pak připomínaly dobu po volbách, které jsou také jedinečné a na rozdíl od novoročních ohňostrojů se reparát dá skládat až za čtyři roky.

Michal Fic

Michal Fic

Pravá Praha se domnívá, že Vítkov je z mnoha ohledů (bezpečnost, viditelnost a další) velmi dobrá lokace pro novoroční ohňostroje. Jen je potřeba si na ni zvyknout. Věřme, že magistrát nebude kvůli „pár křiklounům“, které ostatně srdnatě na sociálních sítích uváděli do patřičných mezí ti, kteří byli spokojeni, zase s místem odpaliště hýbat. Snímky našich čtenářu ohledně viditelnosti ohňostroje snad mluví za vše.

A nyní už k ohňostroji

DSC01656Jak jsme si vyzkoušeli, tak pohled na Novoroční ohňostroj 2016 od Žižkova byl úchvatný. Jen škoda, že bylo v Praze tak trošku „kouřmo“ už od přírody a ani vítr občas nestíhal odnést mezi obrazy kouř z pyrotechniky o kousek dál. I tak ale občas vypadal Žižkov růžově, modře, zeleně a červeně a někdy bylo zase vidět, jak ve dne. Kdo má kromě pyrotechnických efektů rád i kanonádu, tak si také přišel na své. Asi úplně nejhezčí bylo finále, kdy zlatý déšť zatáhl celou oblohu a pomalinku padal dolů. Obrázky i videa jsou jen slabý odvar toho, jak se to dalo prožít v reálu na místě. No, a kdo neměl rádio či mobil se sluchátky pro zvukový doprovod, tak ten přišel o půlku zážitku…, ale dalo se to přežít.

Klobouk dolů před firmou MAKALU Fireworks a jejím výkonem!

Na celou genezi Novoročního ohňostroje 2016 se můžete podívat postupně na následujících odkazech 1 ; 2 ; 3 a 4 . Větší fotogalerii ohňostroje z pohledu Pravé Prahy pak najdete ZDE a níže jsou pak tři videa.

Ohňostroj od Žižkova

Ohňostroj od Libně

Příprava odpaliště