Aktuálně

Od 1. června 2015 pojede na Petřiny každé metro

31. 5. 2015 Petřiny metro A 009

Od pondělí 1. června 2015 pojedou všechny soupravy metra na lince A přes Bořislavku a Nádraží Veleslavín až na Petřiny. Pásmový provoz, kdy během dne končilo každé druhé metro na Dejvické, zůstane už jen v úseku Petřiny – Nemocnice Motol. Úprava zjednoduší cestování a pomůže vyřešit některé přepravní problémy. Pravou Prahu o tom informoval pražský magistrát.

„Ke změně jsme přistoupili na základě vyhodnocení prvních týdnů provozu po otevření nových stanic trasy metra A. Vycházíme tím vstříc občanům, kteří nové stanice využívají ve vysoké míře, a pásmový provoz jim způsoboval problémy. Nyní bude cestování rychlejší a komfortnější,“ říká náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Od 1. června 2015 tak pojedou všechny soupravy metra na lince A až do stanice Petřiny. Do konečné stanice linky A Nemocnice Motol pojede polovina souprav metra. Tento provoz bude platný v pracovní dny v období od 6:00 do 20:00 hodin. V pracovní dny do 6:00 hodin a od 20:00 hodin a o víkendech pojede do Motola každý spoj metra.

DSC00781Zkrácení intervalů

V úseku Dejvická – Petřiny se zkrátí intervaly v pracovní dny dopoledne z 10 na 5 minut, odpoledne z 6 na 3 minuty a podvečer ze 7 – 10 na 3,5 – 5 minut. O posílení provozu metra rozhodlo Hlavní město Praha na základě přepravních průzkumů i podnětů cestujících a městských částí. Posílení pomůže cestujícím, kteří přestupují na návazné autobusy ve stanicích Bořislavka a Nádraží Veleslavín. Zrychlí se tak i cesta na letiště Václava Havla Praha, při které cestující přestupují na Nádraží Veleslavín na metrobusovou linku č. 119.

ROPID ve spolupráci s DPP aktuálně vyhodnocuje nejen provoz metra a počty přepravených cestujících na nových stanicích, ale i frekvenci v povrchových linkách tramvají a autobusů v oblasti dotčené otevřením metra. Na základě přepravních průzkumů ve vozidlech a na zastávkách a také anketních směrových průzkumů připraví ROPID vyhodnocení současného provozu v oblasti Prahy 6 a jejím nejbližším okolí.