Pražské recepty

Pečené knedlíky z bramborového těsta s tvarohem

5. 11. 2016 Sto desátý díl seriálu o knedlících: Pečené knedlíky z bramborového těsta s tvarohem1,5 kg vařených brambor, 1 kg měkkého tvarohu, 100g krupice, 300g mouky, vejce, kvalitní šunka, slanina, sůlOškrábané brambory uvaříme a prolisujeme. Přidáme tvaroh, krupici, mouku a vejce. Vypracujeme těsto a poté přidáme na malé kostičky nakrájenou šunku a slaninu. Dobře promícháme.

Knedlíčky vykrajujeme polévkovou lžící namočenou do rozpuštěného sádla a pokládáme na pečicí papír do pekáčku.Pečeme v troubě vyhřáté na cca 180 až 200 stupňů po dobu 15-ti až 20-ti minut.Podáváme zatepla se špenátem.Inspirováno vlastivědnou kuchařkou „Kuchyně staré Šumavy“ autora Václava Malovického

Nekonečný knedlíkový seriál pokračuje. „Česká klasika s knedlíky Láznička“ nám doporučila recept inspirovaný vlastivědnou kuchařkou „Kuchyně staré Šumavy“ autora Václava Malovického. Takže s chutí do toho…

Ingredience:
– 1,5 kg vařených brambor
– 1 kg měkkého tvarohu
– 100g krupice
– 300g mouky
– vejce
– kvalitní šunka
– slanina
– sůl

Příprava:
Oškrábané brambory
uvaříme a prolisujeme. Přidáme tvaroh, krupici, mouku a vejce. Vypracujeme těsto a poté přidáme na malé kostičky nakrájenou šunku a slaninu. Dobře promícháme.
Knedlíčky vykrajujeme polévkovou lžící namočenou do rozpuštěného sádla a pokládáme na pečicí papír do pekáčku. Pečeme v troubě vyhřáté na cca 180 až 200 stupňů po dobu 15-ti až 20-ti minut. Podáváme zatepla se špenátem.

knedlíky láznička logoA proč stále „jedeme“ v knedlících“?
Delší dobu jsme přemýšleli, čím obohatit naši rubriku Pražské recepty, až na nás na facebooku jednou vykoukly knedlíky. V zemích Koruny české jsou knedlíky „všech druhů a barev pleti“ již po staletí fenoménem, který dokáže ocenit snad každý mlsný jazýček. Po dohodě s pražskou firmou Knedlíky Láznička jsme se proto rozhodli, že tuto typickou přílohu a někdy i samostatnou krmi s troškou zdravé národní hrdosti patřičně podpoříme.
Mottem zmíněné firmy je: „Povýšili jsme knedlíky na umění“ a my věříme, že z nekonečného seriálu si každý ze čtenářů vybere ten svůj recept. Jistě tomu napomůže i fakt, že mnohé z receptů jsou čtenářské.