Aktuálně

Personální zemětřesení v Dopravním podniku

19. 5. 2016 DP_logo_vertikal

Staronová vládnoucí koalice na magistrátu se pustila do personálních změn v Dopravním podniku hl. m. Prahy (DPP), na které jí napřed díky bratrovražednému podzimu a pak nejistě horkému jaru nějak nezbyl čas. Nejprve bylo ve středu obměněno představenstvo podniku, které den na to „sestřelilo“ generálního ředitele.

Vezměme to ale popořadě. Dozorčí rada DPP k 18. květnu 2016 odvolala členy představenstva Jaroslava Ďuriše a Magdalenu Češkovou. Novými členy se stali Jan Šurovský a Martin Gillar. „Důvodem personálních změn je potřeba urychlit modernizaci podniku a kroky vedoucí ke snížení provozních výdajů při současném zachování kvality a rozsahu služeb,“ psalo se v tiskové zprávě.

Petr Dolínek

Petr Dolínek

„Jménem dozorčí rady chci poděkovat Jaroslavu Ďurišovi za práci, kterou pro DPP v posledních 2,5 letech při stabilizaci podniku vykonal, “ řekl náměstek pražské primátorky pro dopravu a sport a předseda dozorčí rady DPP Petr Dolínek (ČSSD).
Martin Gillar vystudoval Právnickou fakultu UK. Z pozice místopředsedy představenstva řídil společnost ČD Telematika.  V současnosti působí v pozici ředitele divize rozvoje a strategie České pošty s.p. Jan Šurovský studoval Fakultu dopravní ČVUT a do DPP nastoupil v roce 1994. Od roku 2007 následně vykonával funkci vedoucího jednotky Dopravní cesta Tramvaje, od roku 2011 pracuje v pozici technického ředitele.

Odvolaný člen představenstva a generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

Odvolaný člen představenstva a generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš při otevírání zrekonstruované stanice metra B – Národní.

Představenstvo DPP pak zvolilo na čtvrtečním mimořádném jednání Martina Gillara do funkce předsedy představenstva DPP, a to do nejbližšího jednání dozorčí rady DPP. Představenstvo DPP zároveň na základě doporučení dozorčí rady DPP odvolalo z pozice generálního ředitele DPP Jaroslava Ďuriše a z pozice ekonomické ředitelky DPP Magdalenu Češkovou. Vedením společnosti byl pověřen dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek. Výkonem funkce ředitele úseku ekonomického byl pověřen Marek Polický, který působil v pozici vedoucího odboru účetnictví, daně a financování. Složení orgánů DPP najdete ZDE .

„Vzhledem k tomu, že dozorčí rada odvolala členy – předsedu a místopředsedkyni představenstva, bylo nutné bezodkladně zvolit alespoň jednoho nástupce. Dozorčí rada se změnami v představenstvu bude zabývat na příštím jednání. Do té doby je mým úkolem zabezpečení chodu společnosti a seznámení se s interními procesy. Zároveň jsem poděkoval paní Češkové i panu Ďurišovi za jejich dlouhodobou práci pro Dopravní podnik, “ řekl předseda představenstva DPP Martin Gillar. Dozorčí rada DPP se sejde k dalšímu jednání ve středu 25. května 2016.

Zdroj: DPP